Gratis

Buldoexcavatorist

SC AFILIU TRANS SRL

Candidatul Ideal

Buldoexcavatorist(Masinist la masini pentru terasamente)
Seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteza de reacţie, capacitate de orientare in spaţiu, capacitate de comunicare, etc.)
Pregatire profesionala si experienta in domeniul reparatiilor de utilaje agricole
Disponibilitate pentru deplasari
Permis de conducere cat B

Descrierea jobului

Buldoexcavatorist (Masinist la masini pentru terasamante)
- verifică starea tehnică a utilajului;
- verifică funcţionalitatea utilajului;
- curăţarea utilajului;
- ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄controlul nivelului de ulei din reductoare;
- verificarea stării de gresare a masinii;
- verificarea funcţionării sistemului electric de forţă, comandă şi semnalizare;
- verificarea funcţionării şi a etanşeităţii circuitelor hidraulice şi pneumatice;
- verificarea stării de uzură a sistemelor în mişcare;
- ungerea pieselor conform schemei şi graficului de ungere;
- verificarea funcţionării echipamentelor şi dispozitivelor de securitate;
- identifică frontul de lucru;
- traseele ce urmează a fi efectuate sunt identificate cu exactitate prin analizarea documentaţiei tehnice (monografiei de lucru);
- frontul de lucru identificat este analizat împreună cu echipa de lucru, pentru stabilirea sarcinilor specifice;
riscurile potenţiale sunt identificate cu responsabilitate în vederea luării măsurilor de minimizare a acestora în timpul exploatării utilajului;
- materialele cu grad de risc ridicat sunt identificate cu responsabilitate;
- cazurile speciale care necesită ghidarea în timpul exploatării sunt stabilite cu atenţie, în cadrul echipei de lucru;
- pregăteşte utilajul pentru lucru;
Oferim salariu motivant ; bonusuri de performanta
Oferim locuinta de serviciu.
Oferim masina de serviciu.

Societate cu capital privat romanesc specializata in cultura mare cu activitate de peste 15 ani pe piata romaneasca si cu un efectiv de peste 150 de angajati cultiva cereale de calitate folosind produsele de top al celor de la DuPont.

Publicat 31 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 30 Iun. 2024