Gratis

Bucatar/ Sous Chef

Puffy Pumpkin S.R.L.

Candidatul Ideal

Cautam colegi noi pasionati de bucatarie, gusturi si arome.
Iti vei evidentia talentul intr-o bucatarie de top ca dotari si ca asteptari culinare, alaturi de oameni care sa te inspire.

Candidatul ideal:

* Foarte bune abilitati de organizare si viteza in realizarea preparatelor;
* Angajament ferm fata de calitatea preparatelor livrate;

* Atentie la detalii, creativitate si precizie;

* Modul de lucru curat si ordonat;

* Respect fata de munca prestata;

* Experienta in bucataria internationala si romaneasca.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

* Coordonarea tuturor activitatiilor din bucataria restaurantului, pentru asigurarea pregatirii produselor alimentare la standarde inalte in conformitate cu politicile restaurantului;
* Intocmirea listelor cu ingriedente si materie prima pentru aprovizionare;
* Ține cont de perisabilitatea și termenul de valabilitate ale produselor alimentare;
* Asigurarea respectarii standardelor restaurantului in ceea ce priveste retetele, prezentarea produselor, gustul acestora, precum si portiile servite;
* Sa asigure un standard ridicat de plating pentru fiecare preparat;
* Sa aiba deschidere si flexibilitate pentru cerintele speciale ale clientiilor restaurantului;
* Mentinerea unui standard ridicat de igiena conform normelor in vigoare;
* Sa mentina in parametri optimi pierderile generate de bucatarie.
Oferim:
* Salariul competitiv;
* Oportunitatea de a lucra intr-unul dintre cele mai bune restaurante din Cluj-Napoca;
* Contract de munca nedeterminat;
* Tichete de masa;
* Posibilitatea de cazare;
* O masa pe zi.

Degustă o nouă experienţă în locul unde Transilvania şi Italia se întâlnesc.

Epoca Bella este un restaurant ce şi-a deschis porţile în 2021, fiind situat în inima Clujului, în clădirea istorică Palatul Mikes din Piaţa Muzeului.

Reinventând reţetele tradiţionale în viziune contemporană, restaurantul Epoca Bella scrie o nouă pagină în istoria culinară a Clujului.

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 31 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024