Gratis

Brutar - Patiser (patiserie frantuzeasca)

Boutique Du Pain Laboratoire

Candidatul Ideal

• Cunoștințele de patiserie cu specific franțuzesc, constituie un avantaj!
• Brutar cu experiență anterioară de minim 5 ani în industria alimentară, cu accent pe producția de produse de brutărie și patiserie artizanală.
• Cunoștințe solide despre procesele de fermentație și coacere.
• Experiența în realizarea,malaxarea si modelarea aluaturilor cu hidratare mare.
• Cunoștințe solide despre utilizarea corectă a ingredientelor.
• Certificări acreditate pentru postul de brutar.
• Capacitate crescuta de a respecta fluxurile tehnologice și rețetele stabilite.
• Foarte atent la detalii în toate procesele de realizare (modelare / dospire / coacere) a produselor de brutărie și patiserie precum și a utilajelor folosite.
• Abilități de comunicare și organizare a spațiului și timpului de lucru.
• Atitudine proactivă, creativitate și orientare către rezultate.
• Responsabilitate, seriozitate și implicare.

Responsabilitati:
Participarea la pregătirea și producția de produse de brutărie.
Dezvoltarea și implementarea de rețete noi și inovatoare.
Menținerea standardelor ridicate de igienă și siguranță alimentară.
Gestionarea inventarului și aprovizionarea materiilor prime necesare.
Colaborarea strânsă cu echipa pentru a asigura excelența în serviciile oferite clienților.
Cooperarea cu echipa pentru a menține un mediu de lucru eficient și plăcut.
Asigurarea calității și prezentării estetice a produselor finite.
Contribuire la dezvoltarea și inovațiea produselor de panificație.
Beneficii:
Mediu de lucru plăcut
Program full time
Bonusuri în funcție de performanță
Salariu motivant în funcție de cunoștințe și experiență demonstrabilă

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui brutar pasionat pentru a se alătura echipei atelierului nostru de producție artizanală. Dorim să cunoaștem o persoană pasionată și dedicate, cu simt responsabil și cu experiență solidă în arta brutăriei

Ne gasesti in inima Bucurestiului si stim cum sa te facem sa te simti ca acasa. Nu ne crezi? Vino sa te convingi!

Vei intalni oameni prietenosi, mereu cu zambetul pe buze gata sa satisfaca cele mai rafinate gusturi. Unul dintre cele mai bune restaurante din Bucuresti te asteapta cu cele mai delicioase delicii culinare. Restaurant Bucuresti Boutique Du Pain, locul ideal pentru a lua micul dejun, pranzul sau cina impreuna cu familia sau cei dragi.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024