Gratis

Broker asigurari Business Motor piata UK

Ecovers Premium Solutions S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Rolul presupune convertirea lead-urilor puse la dispozitie de catre Companie in Clienti, in vederea atingerii targetului de vanzari. Rolul nu presupune cautarea de clienti la rece, deplasari etc.
Cunoasterea MEDIE a limbii engleze este obligatorie. Nu cerem sa fiti fluenti in limba engeza insa un nivel mediu conversational si scris al limbii engleze este obligatoriu.

Descrierea jobului

  • Consilierea clienților privind ofertele de asigurare și încheierea polițelor de asigurare;
  • Comunicarea directa cu asiguratorii pentru a obtine cele mai bune oferte din piata;
  • Actualizarea bazei de date proprii cu polițe de asigurare emise de asigurători
Mai exact brokerul:
- Emite oferte de asigurare;
- Negociază cu companiile de asigurări ofertele si clauzele de asigurare;
- Prezinta ofertele de asigurare clienților împreuna cu riscurile acoperite si excluderile;
- Negociază cu clienții ofertele si clauzele de asigurare;
- Emite polițele de asigurare si le prezinta clienților împreuna cu condițiile de asigurare;
- Urmărește realizarea de cross-sell, up-sell precum si obținerea de recomandări.

Oferim:
Training de specialitate 30-60 zile;
Bonuri de masa​
Asigurare privata sanatate, Regina Maria• Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de success;
Contract Individual de Munca salariu fix;
Pachet salarial motivant: salariu fix + bonus lunar fix;
Traininguri de dezvoltare profesionala si personala, teambuildinguri, activitati recreative de companie
- program Luni - Vineri 9.00 - 18.00, pauza de masa 1 ora inclusa.
- munca de birou, fara deplasari

Ecovers Premium Solutions S.R.L. este filiala companiei Ecovers Insurance Broker din Londra (www.ecovers.co.uk), broker de top cu capital romanesc în domeniul asigurărilor din Marea Britanie, specializată în asigurări pentru business de aproape 10 ani. Suntem axati doar pe Asigurari Business de Masini, camioane si Flote.
Suntem în căutarea unui Broker de Asigurari pentru a se alătura echipei noastre de MOTOR insurance din Ploiesti.
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024