Gratis

BIOLOG

SC STEM LIFE SA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate absolvite cu diploma de master– institutie de invatamant superior de profil biochimie, biologie, recunoscuta de OBBCSSR;
  • Drept de libera practica/ Certificat de membru OBBCSSR provizoriu; asigurare de raspundere civila profesionala (malpraxis);
  • Cunostinte generale de biologie, biochimie, hematologie, metode analitice si corelatii tehnice si cunostinte referitoare la functionarea unui laborator de analize medicale;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Capacitate analitică – stapanirea metodelor de lucru, urmarirea si respectarea unor proceduri si instructiuni complexe de lucru;
  • Precizie, timp de reactie, orientare catre rezolvarea problemelor;

Descrierea jobului

  • Urmareste consumurile de materiale (reactivi, controale, calibratori, detergenti, substante decontaminante) utilizate in procesul de analiza in conformitate cu procedurile specifice;
  • Realizeaza mentenantele (zilnice, periodice, etc) echipamentelor, echipamentelor de analiza asa cum se precizeaza in manualele tehnice si de operare a acestora;
  • Verifica starea de functionare a echipamentelor inainte de inceperea lucrului;
  • Respecta procedurile specifice, instructiunile de lucru in vigoare si datele precizate in documentatia insotitoare in procesul analitic:
  • Ruleaza controlul intern si verifica rezultatele obtinute;
  • Preia probele biologice si verifica calitatea acestora (volumul, asptectul, etc) inainte de executarea analizelor;
  • Pregateste corespunzator probele biologice inainte de analiza, conform procedurilor specifice in vigoare;
  • Lucreaza probele biologice din punct de vedere calitativ si cantitativ si verifica rezultatele obtinute;
  • Prelucreaza probele biologice in ordinea stabilita aplicand procedura specifica, respectand termenele stabilite
  • Detecteaza erorile posibile atat la nivelul echipamentelor care ar putea influenta calitatea rezultatelor cat si la nivelul reactivilor, materialelor de control si calibrare;
  • Valideaza la nivel tehnic rezultatele analizelor lucrate;

Banca de celule stem Euromedics Cryo/Bank Romania, este una dintre cele mai importante banci familiale din Romania, specializata in procesarea si stocarea celulelor stem. Sediul si laboratoarele, proprietatea companiei, se afla in Bragadiru, intr-o cladire noua, moderna si utilata dupa cele mai inalte standarde. Avand o echipa formata din personal supracalificat si cu o experienta vasta in domeniul procesarii si stocarii celulelor stem umane, Euromedics detine metode stiintifice si protocoale proprii pentru procesarea a doua tipuri de celule stem: - Celule stem hematopoietice obtinute din sangele cordonului ombilical - Celule stem mezenchimale obtinute din tesutul cordonului ombilical Transportul, pregatirea, procesarea, separarea celulelor stem, criogenarea, stocarea pe termen lung si securizarea acestora reprezinta prioritatile si responsabilitatile companiei.
SE OFERA TRANSPORT GRATUIT DIN BUCURESTI.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024