Gratis

Biolog - Biologie Moleculara - Oncoteam Diagnostic

MedLife

Candidatul Ideal

Oncoteam Diagnostic este o companie de diagnostic medical dedicată furnizării de soluții avansate în domeniul diagnosticului oncologic. Cu o echipă de profesioniști dedicată și tehnologie de ultimă generație, ne propunem să oferim pacienților noștri servicii precise și personalizate pentru a susține tratamentul și managementul optim al bolilor oncologice.

Cerințe:
  • Diplomă de licență sau master în Biologie Moleculară sau domeniu similar;
  • Experiență anterioară în laboratoarele de biologie moleculară, preferabil în diagnosticul oncologic;
  • Cunoștințe solide în tehnici precum PCR, RT-qPCR, FISH, NGS, secvențiere, etc.;
  • Abilități excelente de analiză și interpretare a datelor;
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient;
  • Atitudine proactivă și orientare către rezultate;
  • Respectarea rigorilor și standardelor de calitate în laborator.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Realizarea și interpretarea testelor de biologie moleculară în conformitate cu standardele și protocoalele interne
  • Colectarea, procesarea și analiza probelor biologice
  • Menținerea și calibrarea echipamentelor de laborator
  • Participarea activă la dezvoltarea și implementarea noilor tehnologii și metodologii în laborator
  • Colaborarea strânsă cu echipa multidisciplinară pentru asigurarea calității și acurateței rezultatelor
  • Documentarea rezultatelor și raportarea acestora în sistemul intern

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare
  • Oportunități de dezvoltare profesională într-un mediu stimulant
  • Echipă dinamică și colaborativă
  • Acces la tehnologii de ultimă generație

Dacă ești un biolog pasionat de biologia moleculară și dorești să faci parte dintr-o echipă dedicată în diagnosticul oncologic, te încurajăm să aplici trimițând CV-ul tău și o scrisoare de intenție la adresa diana.cojocaru@medlife.ro.

Oncoteam Diagnostic este un angajator de șanse egale și încurajează diversitatea în cadrul echipei

MedLife este cel mai mare furnizor de servicii private de sănătate din România. Compania operează cea mai extinsă reţea de clinici, una din marile reţele de laboratoare medicale, spitale generale şi specializate şi are cea mai mare baza de clienţi pentru Pachete de Prevenţie în Sănătate din ţară. Este, de asemenea, din punct de vedere al vânzărilor, una dintre marile companii private de sănătate din Europa Centrală și de Est.

Acțiunile emise de MedLife SA sunt admise la tranzacționare pe piața reglementată la vedere administrată de Bursa de Valori București, Categoria Premium, având simbolul de tranzacționare ″M″.

Grupul MedLife are un istoric de succes în ceea ce privește atât creșterea organică, cât și creșterea prin achiziții. Începând cu 2009 a deschis sau a achiziționat 83 de unități medicale. Echipa sa puternică si experimentată de management a fost capabilă să creeze si să gestioneze aceste oportunități de creștere, dobândind cunoștințe și experiență valoroase, care să îi permită găsirea celei mai bune căi pentru continuarea cu succes a extinderii.

Angajați sunt bunul cel mai de preț al companiei! Ne definește CALITATEA UMANĂ a personalului medical. Suntem o forță pentru că scriem, clipă de clipă, ISTORIA MEDICINEI PRIVATE din România.

Faptele sunt mărturia idealurilor noastre așa că te așteptăm să demonstrezi că poți SĂ CONSTRUIEȘTI ALĂTURI DE NOI!

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024