Gratis

BIOLOG/BIOCHIMIST/CHIMIST

MEDILAB MEDICAL CENTER - LABORATOARE DE ANALIZE MEDICALE
5 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este o persoana responsabila si serioasa, cu abilitati tehnice si cu implicare in activitatea desfasurata. Orientarea catre pacient este cea mai importanta cerinta. Atitudinea pozitiva si lucrul in echipa, profesionalismul si adaptarea la rigorile unui astfel de job, sunt esentiale.

Descrierea jobului

Activitate specifica de laborator de analize medicale

Responsabilitati/ Cerinte obligatorii:
- toate documentele privind desfasurarea profesiei, eliberate de autoritatile competente, in termen de valabilitate
- abilitati tehnice pentru utilizarea softului specializat de laborator si a echipamentelor medicale
- limba engleza (cunostinte limbaj de specialitate) pentru operarea meniurilor aparatelor de laborator
- cunoasterea cerintelor RENAR si conformarea la acestea
- profesionalism si cunostinte aprofundate in domeniul de activitate desfasurat
- cunoasterea circuitelor medicale specifice si conformarea la rigorile acestora

Medilab este o retea de laboratoare recent intrata pe piata serviciilor medicale de laborator, din Romania.

In prezent, compania noastra opereaza 9 laboratore, dintre care 7 in Bucuresti si 2 in Municipiul Pitesti.

Toate laboratoarele noastre sunt dotate cu echipamente de ultima generatie, module speciale de lucru, perfect calibrate si adaptate nevoilor curente de diagnostic paraclinic.

Echipele medicale sunt formate din medici, biologi principali si specialisti, biochimisti si asistenti medicali cu supraspecializare in laborator de analize, in asa fel incat pacientii nostri beneficiaza de experienta si dedicarea unor profesionisti in domeniul laboratorului de analize.

Totodata, toate laboratoarele noastre au parcurs cu brio toate etapele in vederea certificarii conforme cu standardele de calitate agreate universal la nivel european si astfel, in prezent, sunt acreditate si certificate pentru a va putea oferi servicii medicale de cea mai inalta calitate.

Ne bucuram ca putem face parte din optiunile pe care pacientii romani le au pentru diagnostic de laborator specializat si speram sa ne putem ridica la nivelul asteptarilor pacientilor nostri intotdeauna.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024