Gratis

Biolog/ Biochimist/ Chimist Senior

Sanamed Hospital

Candidatul Ideal

  • Ai studii in domeniu (inscris in Ordinul Biochimistilor/ Biologilor/ Chimistilor cu drept de parafa);
  • Esti interesat de program desfasurat in doua ture: dimineata, intermediara/ dupa-amiaza;
  • Detii ALP si Malpraxis vizate la zi;
  • Esti o persoana comunicativa, cu atitudine pozitiva, proactiva si ai dorinta continua de invatare;
  • Iti place sa lucrezi in echipa;
  • Ai minime cunostinte MS Office;
  • Ai minimum 4 ani experienta anterioara pe un post similar, in departamentul chimie-imunologie;

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Efectuarea si verificarea calibrarilor conform sistemului de management al calitatii;
  • Asigura si verifica efectuarea programelor de control intern si extern, de calitate;
  • Prelucrarea probelor in departamentul chimie-imunologie si raportarea rezultatelor conform procedurilor;
  • Asigurarea validarii tehnice a rezultatelor, precum si rezolvarea problemelor care pot aparea in activitatea de laborator;
  • Anuntarea urgentelor si luarea deciziei, impreuna cu medicul de laborator, necesitatii repetarii testelor;
  • Cunoasterea si executarea tehnicilor de laborator-hematologie, biochimie, coagulare, imunologie, biochimie urini, sediment;
  • Este responsabil de stoc, necesar si comenzi pe departamentul chimie-imunologie.

Beneficii
  • Sediul clinicii este intr-o locatie ultramoderna, aproape de metrou;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Zile de concediu de odihna acordate in functie de vechimea in munca;
  • Bonuri de masa in valoare de 30 de lei/ zi lucrata;
  • Discount 50% la toate investigatiile/ analizele din clinica.

SANAMED este, la nivel național, cel mai mare centru de Excelență specializat în diagnosticarea, monitorizarea și tratamentul pacientului cronic, Diabetului și a complicațiilor sale, care pune la dispoziția pacienților săi o echipă experimentată de medici specialiști, o abordare multidisciplinară unică, oferind cele mai moderne metode de diagnostic si cele mai bune condiții de tratament. Alături de expertiza în tehnologiile și strategiile disponibile pentru personalizarea tratamentului Diabetic, începând cu anul 2020 venim în sprijinul pacienților nostri cu noul Centru de Imagistică Medicală Sanamed.

Locatii:

Sanamed Bucuresti

Business Garden Bucharest - Calea Plevnei nr. 159 Corp B, sector 6, Bucuresti

Luni - Vineri: 07:30 - 19:00

info@sanamed.ro

(021) 9442 / (021) 211 53 50

Sanamed Pitesti

Str. Mircea Vodă, nr. 42, Pitesti

pitesti@sanamed.ro

(0248) 647 491

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024