Gratis

Bijutier

Regia Autonoma Monetaria Statului
10 poziții

Candidatul Ideal

Profilul candidatului:

- abilitate de lucru cu mainile;
- simț estetic;
- rezistență la oboseală și la stres;
- capacitate de analiză și sinteză, memorie, judecată rapidă;
- asumarea unor responsabilități;
- rezistență la sarcini repetitive;
- capacitatea de relaționare și negociere;
- adaptarea la sarcini de lucru schimbătoare;
- atenție la detalii, precizie și răbdare;
- gândire creativă;
- managementul timpului propriu și al altor persoane;
- respectarea obligațiilor.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- șlefuirea obiectelor din metale prețioase;
- evaluarea calitativă și cantitativă a obiectelor realizate din materiale prețioase;
- țintuirea manuală a pietrelor pe obiectele din metale prețioase;
- realizarea de obiecte din metale prețioase prin presare;
- realizarea manuală a obiectelor din metale prețioase;
- repararea obiectelor din metale prețioase;
- crearea de modele de obiecte din metale prețioase;
- întreținerea echipamentelor, a dispozitivelor și a diverselor mașinării folosite;
- reglarea echipamentelor de prelucrare.

In urma analizarii dosarelor depuse se vor efectua urmatoarele etape:

- Analiza documentelor depuse si selectia candidatilor pentru postul de bijutier;
- Sustinerea unei probe de lucru pentru candidatii selectati;
- Informarea candidatului propus pentru angajare.

Postul va fi ocupat de candidatul care corespunde cerintelor postului si va fi angajat cu contract individual de munca pe perioada nedeterminata.
Trimiterea CV-ului reprezinta acordul dumneavoastra cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal in scopul implicarii in procesul de recrutare si angajare. In cazul in care nu sunteti selectat, CV-ul va ramane in baza noastra de date pentru a va putea contacta in eventualitatea unei alte oportunitati de colaborare.

Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta la la adresa de e-mail angajari@monetariastatului.ro.

Monetăria Statului, este o companie de stat, din 1990 regie autonomă în subordinea Băncii Naționale, și este monetăria națională a României.

Monetăria Statului produce în principal moneda de circulație din România - Leu, dar și mone­de comemorative, medalii, decorații, obiecte din aur și argint, precum și alte numeroase obiecte realizabile cu tehnologia specifică: jetoane, in­sig­ne, brelocuri, medalii sportive, si­gilii, obiecte gravate, presate, acope­ri­­te galvanic sau emailate etc

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 4 Mart. 2024 Expiră 3 Apr. 2024