Gratis

BID Manager/Specialist

RASIROM RA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Minim 5 ani de experiență în managementul ofertelor și proceduri de achiziții publice;
  • Bună înțelegere a pieței IT și a tendințelor este un plus;
  • Cunoștințe de bază de afaceri (venituri, costuri, marjă, facturare etc.);
  • Bune abilități de planificare și gestionare a timpului;
  • Cunoaşterea cadrului de reglementare a achizițiilor publice din România;
  • Abilități excelente de organizare și de gestionare a problemelor și atentie aprofundata pentru detalii;Capacitatea de a lucra sub presiune în termene strânse, cu accent pe calitate.

Descrierea jobului

  • Înţelegerea tuturor aspectelor fiecărei oferte alocate;
  • Gestionarea procesului de licitație în termenele limită;
  • Planificarea și coordonarea ofertei împreună cu echipele de vânzări și alți contributori implicați din departamentele implicate;
  • Sprijinirea managerului de cont în revizuirea strategiilor și a prețurilor prin verificarea comercială, inclusiv evaluarea riscurilor și a marjei prin asigurarea că toate serviciile sunt incluse în prețul final pentru client;
  • Contribuirea la propunerea scrisă atât din punct de vedere al conținutului, cât și al prezentării;
  • Efectuarea verificării de calitate ale propunerilor;
  • Analizarea T&C-urile contractuale;
  • Participarea la sesiunile de clarificari si la negocierea finala cu clientul;
  • Coordonarea transferului către implementarea proiectului;Efectuarea analizelor și raportărilor ad-hoc și regulate.
Ce vei gasi la RASIROM:
  • Provocări profesionale;
  • Salarii competitive;
  • Pachet variat de beneficii;
  • Oportunităţi de dezvoltare a carierei;
  • Stabilitate.

Suntem integratori de soluții de securitate fizică și informatică si funcționăm sub coordonarea Serviciului Român de Informații. Obectivul nostru este securizarea cibernetică și fizică a infrastructurilor critice naționale și europene, precum și asigurarea obiectivelor naționale de interes strategic.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024