Gratis

Beauty Specialist

Skincores S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Program de lucru: 10:00 - 22:00 (o zi lucrătoare, una liberă)
Locație: Mall Băneasa, București
Denumire post: Beauty Specialist
Activitate suplimentară: Efectuare scanări faciale cu un dispozitiv special

Candidatul ideal:
Experiență anterioară în vânzări și/sau în industria produselor de îngrijire a pielii este un avantaj;
Abilități excelente de comunicare și prezentare;
Atitudine orientată către clienți și capacitatea de a oferi servicii personalizate;
Abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona multiple sarcini în același timp;
Inițiativă și simțul responsabilității;
Capacitatea de a trata clienții într-un mod profesionist si de a oferi servicii la cele mai înalte standarde;
Atent la nevoile clientului, respectuos;
Persoană orientată spre soluții, confortabilă cu munca în echipă, flexibilă;
Cunoștințe operare PC, tabletă;
Limba engleză și studiile superioare constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Beauty Specialist va fi responsabil de promovarea și vânzarea produselor noastre de înaltă calitate într-un mod profesional și prietenos. Va ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈oferi consultanță clienților privind nevoile lor de îngrijire a pielii și va contribui la crearea unei experiențe de cumpărare plăcute și personalizate.

Responsabilități:
Primește și consiliază clienții în alegerea produselor potrivite pentru nevoile lor specifice de îngrijire a pielii;
Prezintă și vinde produsele, oferind toate informațiile necesare despre acestea;
Găsește și oferă soluții pentru cerințele specifice ale clienților;
Se asigură că toate produsele sunt prezentate și vândute într-un mod profesionist;
Contribuie la creșterea vânzărilor și la menținerea standardelor excelente de Customer Service;
Efectuează scanări faciale cu un dispozitiv special pentru a oferi clienților evaluări precise ale tipului și stării pielii lor.
Menține un mediu de lucru curat și ordonat în zona de vânzare.
Recepționează marfa și menține un loc de lucru curat și plăcut in stand.

Beneficii:
Salariu fix + comision din vânzări;
Oportunități de dezvoltare profesională;
Networking și relații profesionale;
Instruire profesională specializată;
Acces la produse de îngrijire a pielii;
Posibilități de dezvoltare a unei cariere in domeniul serviciilor de lux.

Chanand este un brand de skincare Romano-American, formulat cu ingrediente puternice și inovatoare care, împreună, oferă hrănire esențială și hidratare intensivă, supraîncărcând în același timp puterea și calitățile protectoare ale pielii. Cercetat și dezvoltat Prop. 65 California, SUA.

Publicat 31 Mai 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 30 Iun. 2024