Gratis

BEAUTY ADVISOR SESDERMA

SC SESDERMA LABORATORY SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui consilier în frumusețe, cu experiență, pentru a ajuta clienții noștri să ia cea mai buna decizie in ceea ce privește îngrijirea pielii.
Consilierul în frumusețe va oferi sfaturi de beauty, va efectua demonstrații cu produsele noastre, va explica modul în care funcționează acestea și va sugera și va vinde produsele.
Un consilier în frumusețe de succes este în trend cu ultímele tendințe de beauty, are abilități excelente în abordarea clienților și închiderea vânzărilor, precum și abilități avansate de relaționare.

Descrierea jobului

Responsabilitățile Beauty Advisor-ului:
Discută cu clientul pentru a identifica tipul de ten și nevoia acestuia
Recomandă produse ce sunt în ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄linie cu așteptările clientului, preferințele acestuia dar și bugetul, explicând cum funcționează produsele noastre
Răspunde întrebărilor ce vin din partea clienților
Planifică și susține evenimente în locație
Gestionează sarcini administrative, cum ar fi comandarea stocurilor, implementarea planogramelor și a promoțiilor active
Cerințe Beauty Advisor:
Cunoștințe extinse și actualizate despre tendințele de frumusețe, produsele de îngrijire a pielii și produsele cosmetice
Pasiune pentru industria de beauty
Experiență în vânzări, retail sau alt domeniu de activitate conex
Abilități excelente de customer service, comunicare și relaționare
Personalitate prietenoasă și prezență profesională

Sesderma este un laborator dermatologic spaniol cu ​​prezență globală fondat de Dr. Gabriel Serrano în 1989, dedicat cercetării, dezvoltării și fabricării de produse dermatologice, de îngrijire a sănătății, cu specializare în cercetare, dezvoltare și inovare.

Peste 30 de ani de inovație susțin pasiunea noastră pentru rezolvarea problemelor pielii, contribuind la sănătatea și bunăstarea oamenilor.

Produsele noastre sunt comercializate în peste 80 de țări. Grupul are 23 de filiale în întreaga lume.

Inspirația, motivația, munca în echipă și umanitatea îi conduc pe cei peste 700 de oameni care alcătuiesc Sesderma din întreaga lume.

Publicat 28 Mai 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 27 Iun. 2024