Gratis

B2B area sales

METRIA AMBALAJE SIGURE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent de învățământ superior în domeniul tehnic sau cu o diplomă în economie însoțită de un interes pronunțat pentru tehnică.
Cunoștințe certificate de limba engleză.
Abilități de rezolvare a problemelor.
Atitudine pozitivă, dorința de a învăța lucruri noi.
Experiență in domeniul vânzărilor pe teren, vânzări B2B
Ambițios, pro-activ, responsabil, entuziast, bune capacități de comunicare, spirit competitiv și orientare spre rezultate.
Abilități de comunicare și negociere, persoană organizată, sociabilă.
Disponibilitate la deplasări.
Permis de conducere auto categoria B.

Avantaje:

Experientă in vanzarea B2B.
Cunoasterea companiilor din zona vizată.
Cunostințe despre materiale si tehnologii de ambalare industrială.

Descrierea jobului

Ca reprezentant de vânzări, vei căuta și vizita posibili și actuali clienți în zona alocată. Folosind cunoștințele profesionale dobândite de la noi și abordarea ta tehnică, vei ajuta clienții să rezolve probleme legate de ambalajele industriale.

Sarcini:

Segmentarea pieței între companiile din zonă care activează ca furnizori ai industriei auto, industriei mașinilor, industriei de oțel, industriei electronicelor, companiile chimice și cele cu un potențial mare de export.
Stabilirea contactul cu potențialii clienți selectați și propunerea soluțiilor de ambalare speciale pentru protejarea produsele specifice împotriva daunelor mecanice și agentilor de coroziune în timpul transportului și/sau a depozitării.
Pregătirea ofertelor scrise pentru toate aspectele soluțiilor complexe propuse clientului.
propuse clientului.
Urmărirea ofertelor transmise, a comenzilor primite.
Atenție sporită la evoluția pieței și la activitatea concurenței.

Locul de muncă:

Săptămânal se va petrece o zi la sediul firmei din Apahida, iar patru zile din Home Office se vizitează clienții în zona alocată, urmate de întocmirea rapoartelor scrise pentru conducerea companiei.

Instruire:

Pentru a avea succes în această activitate sunt necesare cunoștințe tehnice și de vânzare.
Instruirea care include elementele teoretice și practice va avea loc la sediul firmei din Apahida și Budapesta.
Parte din instruire va consta în efectuarea primelor vizite la clienți sub îndrumarea unui coleg experimentat.

Beneficii:
Program de lucru fix.
Nu se lucrează în weekend.
Salariu complet declarat.
Venituri competitive.
Mijloc de transport, suport informatic si de telecomunicații necesar desfașurării activității.
Oportunități de dezvoltare profesională.

Metria Ambalaje Sigure SRL este membră a grupului internațional METRIA (www.metriasp.com) și este principal furnizor de soluții de ambalare sigure din România, cu sediul central în Cluj-Napoca unde iși desfasoară activitatea de peste 20 de ani.

Cine suntem noi?

Suntem ingineri și economiști, cu zeci de ani de experiență în eliminarea daunelor de transport și în reducerea costurilor prin raționalizarea procesului logistic și de ambalare.

Soluțiile, propunerile noastre sunt bazate pe factorii de risc care apar în timpul transportului, manipulării și depozitarii produselor. Suntem o firmă independentă, astfel avem la dispoziție toate metodele, materialele si echipamentele de ambalare pentru reducerea factorilor de risc și suntem în măsură ca, pentru partenerii noștri, să recomandăm și să implementăm cea mai bună variantă atât din punct de vedere tehnic cât și financiar.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024