Gratis

Barista cafenea de specialitate in Otopeni

ALIO ELEPHANT CAFE S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Misiunea Elephant Cafe: Customer experience, first!

Suntem in cautare de noi colegi Barista care sa puna umarul la dezvoltarea unei comunitati axate pe cafea de specialitate.

Consideram ca atitudinea si dorinta de dezvoltare personala pot face diferenta astfel putem pune bazele unei cariere de succes in domeniul ospitalitatii. Cautam colegi din zonele limitrofe (Tunari, Otopeni, Dimieni, Balotesti, Corbeanca, Cosmopolis, Stefanesti, etc).

Nu trebuie decat sa fii plin de energie si cu zambetul pe buze, sa ai un vibe pozitiv, sa fii pasionat de cafeaua de specialitate si sa iti doresti sa oferi servicii de calitate. Noi ne vom asigura ca ai un mediu propice de dezvoltare persoanala si profesionala. Experienta nu este necesara. In schimb, trebuie să fii curios si determinat sa inveti si sa cresti intr-un mediu dinamic.

Descrierea jobului

  • prepara o cafea de calitate precum si bauturi derivate din aceasta;
  • utilizeaza si intretine aparatura din cafenea;
  • este implicat in procedurile de deschidere/inchidere a shop-ului;
  • mentine curatenia cafenelei pe toata durata programului de lucru;
  • intampina clientii zambind si ii ajuta sa faca alegerea potrivita in privinta cafelei/bauturii pe care o doresc;
  • da dovada de profesionalism in relatia cu clientii si furnizorii;
  • lucreaza foarte bine in echipa;
  • are abilitati de comunicare excelente;
  • are disponibilitate de a lucra in weekend si in ture;
  • este dornic de a se dezvolta continuu.
Beneficii:
  • contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • salariu bazat pe orele lucrate (2700-3600 lei) incluzand si tichetele de masa;
  • bonus de performanta;
  • tips;
  • acces la traininguri si pregatire alaturi de unii din cei mai buni traineri si barista din Romania;
  • o echipa de oameni faini alaturi de care vei prepara cafea in fiecare zi;
  • un mediu de lucru axat pe crestere si dezvoltare;
  • mentorat pentru dezvoltare personala si profesionala.

Vei deveni un ambasador al Customer Experience care vrea sa se dezvolte alaturi de o echipa energica si dedicata.

Elephant Cafe a luat nastere in vara lui 2023 fiind visul a doi antreprenori dedicati, pasionati de cafeaua de specialiate si Customer Care. Suntem motivati sa oferim experiente faine si sa facem diferenta prin calitate. Ne-am propus sa construim o comunitate in jurul cafelei de specialitate.

La noi vei gasi mirosul inconfundabil de "cafeaua aia" imbibat in arome de patiserie calda. Desigur oricand ai varianta de a citi o carte din mini-biblioteca Elephant sau sa savurezi "in liniste" o ceasca de cappuccino in timp ce copiii tai sunt ocupati cu jucariile de lemn de la corner-ul dedicat lor. Si dincolo de toate, ce crezi? Gasesti acel VIBE de care iti e dor atunci cand iesi "in oras".

Tu cand ai vazut ultima data un Elephant care bea Cafe suparat? Exact!
Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 8 Mart. 2024 Expiră 7 Apr. 2024