Gratis

Backoffice Sales Representative

FabricaDeProfile

Candidatul Ideal

Aptitudini cautate
  • Atentie sporita la detalii;
  • Abilitatea si capabilitatea de a intelege o sarcina si de a o gestiona corect;
  • Reale abilitati de comunicare interne si externe, atat formale cat si informale;
  • Proactivitate, dorinta de a atinge obiectivele trasate si de a progresa, dezvolta;
  • Cunoasterea pachetului Ms Office;
  • Limba engleza la nivel mediu.

Descrierea jobului

Ce responsabilitati vei avea in echipa noastra

Din punct de vedere al gestionarii si sustinerii proceselor de vanzare
  • Preiei solicitarile clientilor( apeluri, e-mailuri, mesaje) cat si ale partenerilor alocati echipei de vanzari din care faci parte pentru a le oferi suport;
  • Realizezi oferte pentru end-useri si parteneri, gestionand procesul de confirmare si/sau clarificare;
  • Procesezi comenzile in sistemul nostru ERP, asigurand validarea si intrarea acestora in procesul de productie, dupa confirmarea platilor;
  • Monitorizezi facturile neincasate ale echipei tale de vanzari, facilitand procesul de plata cu clientii;
  • Verifici si urmaresti zilnic stadiul comenzilor si statusul de livrare pentru comenzile echipei tale si faci follow-up catre Productie sau Logistica in cazul in care termenele de productie/livrare sufera modificari si informezi membrii echipei de vanzari;
  • Realizezi diverse rapoarte si analize solicitate de superiorul ierarhic direct.

Din punct de vedere al activitatii administrative operationale de vanzare
  • Intocmesti zilnic documentele pentru livrarile de marfa aferente comenzilor din echipa ta (Facturi, Avize, AWB-uri, CMR-uri);
  • Emiti documentele de incasare (Bon fiscal/Chitanta) pentru incasarile prin numerar;
  • Emiti documentele aferente retururilor;
  • Centralizezi lunar documentele financiar-contabile, le verifici si le transferi catre departamentul Contabilitate;
  • Introduci facturile de achizitii in sistemul nostru ERP.

Ce primesti de la noi
  • Sistem salarial bazat pe o parte fixa si un comision din realizarile echipei tale;
  • Bonuri de masa;
  • Prime ocazionale;
  • Oportunitatea de a acumula know-how pe parte de Vanzare, Financiar, dar si de Gestiune de la profesionisti in domeniu;
  • Posibilitatea de avansare in cadrul companiei in functie de abilitatile tale si de dorinta de a progresa;
  • Participarea la activitati recreative si teambuilding, traininguri interne si externe.

Sub brandul FabricaDeProfile executăm profile arhitecturale de exterior din polistiren expandat de înaltă densitate, laminate cu rășină acrilică și profile arhitecturale de interior din polistiren extrudat alb și poliuretan.

FabricaDeProfile este alcatuita din persoane extraordinare care impartasesc experientele si pregatirea lor membrilor echipei astfel ca fiecare sa isi poata atinge potentialul maxim.

Oferim flexibilitate si stabilitate, un mediu de lucru provocator care stimuleaza initiativa.

Angajatii au posibilitatea de a lua decizii legate de propria dezvoltare, iar noi le oferim instrumentele necesare.

Oferim sprijin pentru ca fiecare sa isi poata atinge obiectivele de dezvoltare ale carierei.

Daca te-am convins, aplica la una din pozitiile disponibile.

Vino in echipa noastra sa realizam impreuna reusite frumoase!

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 6 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024