Gratis

Back-Office/ Vanzari/ Customer Sales

INOX METAL SSR

Candidatul Ideal

Esti candidata/ul ideal pentru noi daca ai urmatoarele calitati:

Ai cunostinte avansate in PC ( pachet MS Office, internet, e-mail,etc).
Ai cunostinte de limba engleza ( nivel mediu).
Ai experienta in pozitii de vanzari, logistica, achizitii sau contabilitate.
Ai abilitati de comunicare excelente si putere de convingere.
Te adaptezi usor si “te mulezi” pe cerintele jobului si esti pro activ in rezolvarea eventualelor probleme.
Iti place sa lucrezi sub presiune ( sa rezolvi mai multe tasck-uri simultan, sa te incadrezi intr-un interval de timp prestabilit).

Daca toate cele de mai sus iti sunt cunoscute, atunci hai sa ne cunoastem!

Descrierea jobului

Ofera suport general pentru celelalte departamente, raspunde la solicitarile colegilor.
Intocmeste documentele necesare solicitariilor.
Preia si prelucreaza comenziile telefonic si prin e-mail.
Factureaza comenziile primite.
Mentine comunicarea/colaborarea in permanenta cu depozitul in vederea pregatirii si livrarii marfii la timp,
Comunica in permanenta cu departamentele de achizitii si vanzarii in vederea sincronizarii fluxului de in/out ( ce marfa urmeaza sa vina / ce marfa este pe stoc si ce marfa urmeaza sa fie livrata).
Mentine legatura cu clientii actuali.
Preia si transmite ofertele pe e-mail.
Actualizeaza baza de date si documentele solicitate.
Actualizeaza produsele/ofertele in sistem.
Realizeaza obiectivele de vanzari si promovarea produselor companiei.
Raspunde la solicitarile clientiilor venite pe e-mail, face oferte si feedback din partea clientului.
Sa caute potentiali viitori clienti.
Trebuie sa aibe foarte bune abilitati de comunicare, de prezentare a produselor, planificare, negociere si vanzare.
Trebuie sa aibe o gandire analitica de a lua decizi rapide.
Raspunde de incasarea soldurilor.
Impreuna cu ceilalti colegii de pe celelalte departamente participa activ la procedura de recuperare a createlor pentru clienti rau platnici.

Inox Metal SSR este importator și distribuitor de semifabricate, produse industriale și accesorii din inox, aluminiu, cupru, alamă, bronz si oțeluri speciale. Pe lângă activitatea comercială, Inox Metal SSR desfașoară şi activităţi de tipul debitării si prelucrării mecanice. Produsele Inox Metal SSR au o diversitate vastă bazată pe tipologia și calitatea materialelor compozite.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024