Gratis

Back Office: Operational Power Support (Junior)

NEXT ENERGY PARTNERS S.R.L.

Candidatul Ideal

Experiență, calificări, cunoștințe și abilități:
  • Studii Universitare - tehnice/economice/juridice (de preferabil tehnice)
  • Cunoștințe de Microsoft Windows (Word, Excel, PowerPoint) cu accent pe utilizarea Excel-ului sunt obligatorii prin prisma modului de raportare presupus de activitatea curenta
  • Experiența anterioara sau cunoștințele tehnice in sectorul energiei reprezinta un avantaj
  • Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerințele postului;
  • Determinare pentru rezultate de calitate
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Capacitate de organizare
  • Spirit de echipa, comunicare eficienta interna si externa

Descrierea jobului

Candidatul selectat va fi implicat în activități generale de backoffice producție si furnizare energie electrica, inclusiv, dar fără a se limita la:
  • Oferă suport la realizarea prognozei de consum energie electrica si de producție energie electrica;
  • Colectează si gestionează datele referitoare la clienții din portofoliu;
  • Extrage si sintetizează datele privind consumurile zilnice ale clienților de la operatorii de distribuție;
  • Colaborează cu departamentele implicate in procesul de prognoza;
  • Realizează analiza bazei de clienți si urmărește modificările portofoliului de clienți în vederea preluării în prognozele de consum;
  • Întocmește fișiere în vederea efectuării licitațiilor zilnice în Piața pentru Ziua Următoare;
  • Înaintează contractele și actele adiționale spre aprobare;
  • Încarcă si arhivează contractele în sistemele interne după aprobarea și semnarea lor;
  • Urmărește valabilitatea contractelor comerciale și le reînnoiește la scadență;

Next Energy Partners este Producator si Furnizor de energie electrica din anul 2011.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024