Gratis

AVOCAT

SC Datanet Process SRL

Candidatul Ideal

-Cunoștințe de drept civil ,comercial, dreptul muncii, drept administrativ;
-Gândire logică și argumentativă;
- Persoană punctuală, serioasă, responsabilă, organizată, atentă la detalii, dinamică și creativa
-Acurateţe în exprimare şi în redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, contestațiilor, notelor de şedinţă concluziilor scrise, căilor de atac

Descrierea jobului

Redactare documente juridice;
Dezvoltarea strategiilor privind dosarele aflate pe rol;
Activități de instanță (pregătire și reprezentare dosare);
Formularea și furnizarea opiniilor legale către managementul companiei;
Elaborarea și îmbunătățirea diverselor contracte, proceduri de lucru și a altor documente asimilate activității;
Activități de consultanță de specialitate.
Redactare notificări de plată si comunicarea catre restanțieri
redactează corespondenţa juridică/somaţii/notificări
Redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, contestațiilor, notelor de şedinţă, concluziilor scrise, căilor de atac, etc.;
Identificarea celor mai bune soluții de plată și negocierea termenelor de plată cu debitorii, într-o manieră profesională.

Companie prelucrare date, prestari servicii, intermediere imobiliara
Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 5 Mart. 2024 Expiră 4 Apr. 2024