Gratis

Avocat Colaborator

StartCo

Candidatul Ideal

StartCo este un start-up romanesc de tehnologie si consultanta specializat in simplificarea si automatizarea proceselor birocratice din sfera juridica si contabila. Prin intermediul platformei digitale StartCo, antreprenorii si freelancerii pot accesa servicii de infiintare si modificare a unei firme, pot emite facturi si pot beneficia de servicii de evidenta contabila – totul 100% digital. Misiunea StartCo este de a face viata antreprenorilor si freelancerilor mai usoara, oferindu-le solutii simple, digitale si prietenoase ca alternativa la procedurile birocratice complicate.

Activitatea StartCo este in continua dezvoltare, astfel ca ne marim echipa. Daca vrei sa faci parte dintr-un start-up digital 100% romanesc, atunci citeste mai departe.

Descrierea jobului

Cautam sa ne marim echipa cu un Avocat Colaborator In-House. Ce inseamna asta mai exact?

Ce vei face efectiv in calitate de Avocat Colaborator In-House la StartCo:
  • Reprezinti clientii StartCo la Oficiul Registrului Comertului;
  • Transmiti documentele pentru infiintarea si modificarea de societati la Oficiul Registrului Comertului;
  • Mentii comunicarea cu Oficiul Registrului Comertului si gasesti solutii la potentialele probleme referitoare la dosarele de infiintari si modificari societati depuse;
  • Coordonezi activitatea si oferi suport echipei de consultanti care proceseaza cererile de infiintare si modificare de societati prin intermediul platformei StartCo
  • Te informezi in permanenta cu privire la modificarile legislative din domeniu (legea societatilor, procedura de inregistrare in Registrul Comertului, etc.) si concepi solutii pentru actualizarea procedurilor si documentelor interne in conformitate cu acestea.

Te potrivesti acestui rol daca:
  • Ai studii juridice finalizate si esti avocat definitiv, membru al Baroului de Avocati;
  • Ai abilitati foarte bune de operare PC (MS Office, Adobe Acrobat, Email, Pachetul G Suite, etc.);
  • Cunosti legislatia specifica societatilor si modului de functionare a Registrului Comertului (ex. Legea societatilor nr. 31/1990 republicata, Legea nr. 129/2019, Legea nr. 265/2022, etc.);
  • Ai cunostinte de limba engleza cel putin la nivel mediu.

Ce iti oferim
  • Remuneratie competitiva si motivanta;
  • Mediu de lucru prietenos si oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, energica si ambitioasa.
  • Sansa de a avea un impact real intr-un start-up romanesc in plina dezvoltare, in una dintre cele mai relevante industrii la acest moment – servicii digitale;
  • Posibilitatea de a creste si a te dezvolta profesional odata cu StartCo.

​Activitatea se desfasoara de la biroul nostru din Cluj-Napoca sau remote, in intervalul orar 08:30 – 17:00.

Intr-un startup, contributia fiecarui membru este extrem de vizibila si importanta. Daca te incanta ideea de a creste profesional odata cu StartCo si crezi ca poti sa aduci un aport pozitiv echipei noastre, asteptam cu interes aplicatia ta la adresa cariere@startco.ro.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024