Gratis

Automatist

SC.KANDIA DULCE SA

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Studii medii cu experiență dovedită sau studii superioare în domeniul automatizărilor sau electronicii;
  • Experiența pe o poziție similară reprezintă avantaj;
  • Experiență SCADA & update soft automate programabile;
  • Experiență în calibrări;
  • Experiență cu sisteme de supraveghere echipamente privind mentenanța preventivă;
  • Cunoștințe echipare tablouri de comandă și control;
  • Cunoștințe tehnice privind programarea și reparația automatelor programabile, convertizoarelor de frecvență sau termoregulatoarelor, instalațiilor și echipamentelor electrice, electronice sau automatizărilor în producție;
  • Experiență în utilizarea instruțiunilor tehnice privind reparațiile;
  • Abilitatea de a lucra în echipă.

Descrierea jobului

Scop:
Prestează activitatea de întreținere și reparații la echipamentele, utilajele și instalațiile electrice și de automatizări din cadrul unității.

Principalele sarcini și responsabilități:
  • Prestează activitatea de întreținere și reparație accidentală, preventivă și planificată a echipamentelor și instalațiilor tehnologice din cadrul secțiilor de producție conform instrucțiunilor primite de la Coordonatorul de mentenanță;
  • Participă la lucrarile de întreținere și reparații stabilite, atât la sol cât și la înălțime;
  • Execută manevre de conectare / deconectare pe parte de automatizare, conform standardelor SSM&SU, HACCP și PM;
  • Stabilește necesarul de piese de schimb și materiale necesare activității de întreținere și reparații împreună cu șeful direct;
  • Comunică în permanență cu șeful direct privind starea de funcționare a echipamentelor, apariția unor defecțiuni și actualizează în raportul zilnic starea acestora și timpii de stagnare;
  • Controlează zilnic funcționarea liniilor de producție în parametrii optimi și comunică șefului direct despre funcționarea echipamentelor atunci când acestea sunt incorect exploatate ori când nu mai prezintă garanția funcționării conform normelor tehnice și legislaței de securitate a muncii în vigoare;
  • Respectă instrucțiunile de funcționare, de întreținere și reparații ale utilajelor, conform documentațiilor tehnice;
  • Răspunde de funcționarea la parametrii proiectați a echipamentelor tehnologice atît timp cât secția de producție respectă tehnologia de fabricație;
  • Cunoaște și respectă normele de securitate și sănătate a muncii in instalatiile electrice in scopul prevenirii accidentelor, precum și regulile de acordare a primului ajutor in caz de accidente.

Kandia Dulce este una dintre cele mai importante companii din domeniul dulciurilor de pe piața din România, având în portofoliu mărci de tradiție precum Kandia, Laura, Măgura, Rom, Silvana și Sugus.

Informare cu privire la modul de Prelucrare a Datelor Personale
Vă mulțumim pentru aplicația dumneavoastră. În cazul în care profilul și experiența dumneavoastră sunt relevante pentru postul pentru care ați aplicat, veți fi contactat(ă) pentru stabilirea unui eventual interviu. În cazul în care aplicația dumneavoastră nu va fi selectată în procesul de selecție pentru care ați aplicat, aplicația dumneavoastră va fi păstrată pentru o perioadă de 12 luni, apoi va ștearsă din toate evidențele Kandia, împreună cu datele dumneavoastră personale.
Prin transmiterea oricăror documente (inclusiv, dar fără a se limita la curriculum vitae, scrisori de intenție, scrisori de recomandare) către Kandia Dulce direct la sediul social, la adresa de email cariere@kandia.ro, prin intermediul rețelelor de socializare (LinkedIn, Facebook etc.) sau prin aplicarea în cadrul unei platforme online de locuri de muncă, vă exprimați acordul expres și neechivoc ca aceste date să fie prelucrate de Kandia Dulce in scopul recrutarii, selecției și angajarii de personal. Kandia Dulce va putea să colecteze, să înregistreze, să organizeze, să stocheze, să extragă, să consulte, să utilizeze sau să proceseze în orice alt mod, în conformitate cu Legea nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și liberă circulație a acestor date și cu Regulamentul General Privind Protecția Datelor (GDPR), oricare dintre datele cu caracter personal furnizate de către dumneavoastră (nume, prenume, CNP, vârstă, sex, , starea de sănătate, adresa de domiciliu, reședința, adresa de e-mail, cont bancar, ocupația, venitul, fotografie, adresa IP, orice alt tip de date care se pot corela pentru a duce la identificarea unei persoane). In procesul de recrutare, datele personale puse la dispozitie de dumneavoastră se vor afla in gestiunea departamentului de Resurse Umale al Kandia Dulce dar, de asemenea vor putea fi transmise spre analiză şi evaluarea candidaţilor si către coordonatorii departamentelor pentru care se efectuează recrutarea şi respectiv şefilor ierarhici ai acestora.
Kandia Dulce a implementat măsuri adecvate pentru a asigura un nivel considerabil de securitate a prelucrării datelor Dvs. personale comunicate prin intermediul CV-ului. În măsura în care aplicația Dvs a dus, în procedura de recrutare la încheierea unui contract individual de muncă, CV-ul transmis nouă și respectiv datele personale cuprinse în acesta va fi atașat la dosarul Dvs. de personal.
Potrivit legislației în vigoare, din momentul transmiterii datelor personale, aveți dreptul de a ne solicita accesul la acestea, rectificarea sau ștergerea acestora (în măsura în care acest lucru nu contravine legii), restricționarea prelucrării sau portabilitatea acestora, dreptul la opozitie, precum si dreptul de a nu face obiectul unei decizii bazate pe prelucrare automatizata.. În vederea exercitării acestor drepturi, vă puteți adresa printr-o cerere întocmită în formă scrisă, datată, semnată și expediată la sediul Kandia Dulce, care vă va răspunde și va lua măsurile ce se impun, în termenele prevăzute de lege.
De asemenea, aveți dreptul de a vă opune prelucrării și de a depune o plângere în fața Autorităţii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal.
us
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024