Gratis

Automatist/Inginer automatist/Electrician/Electrothenist

KASTAMONU ROMANIA SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii tehnice - medii sau superioare (Automatică și Calculatoare / Electronică / Electrotehnică)
Cunoștințe în domeniul automatizărilor industriale, automate programabile
(PLC, comandă numerică, automatizări și electronice - SIEMENS, SCHNEIDER)
Persoană receptivă, cu spirit de inițiativă, responsabilă și atentă la detalii
Capacitate de muncă în echipă
Disponibilitate de lucru în schimburi

Constituie avantaj:
Cunoștințe de limba engleză
Experiență în domeniul automatizărilor

Descrierea jobului

Asigură funcționarea sistemelor de automatizare în parametrii tehnici stabiliți
Se asigură de efectuarea activitățiilor de mentenanță a sistemelor de automatizare
Analizează defecțiunile apărute și adoptă măsuri de urgență pentru remedierea acestora în cel mai scurt timp
Asistă și oferă suport echipei în instalarea și funcționarea echipamentelor din cadrul companiei
Propune soluții de îmbunătățire a proceselor tehnologice de fabricare a lemnului
Participă la realizarea lucrărilor de investiţii şi reparaţii din fabrică, atât în domeniul electric, cât și automatizări, la termenele și standardele de calitate stabilite

Beneficii
Pachet salarial motivant
Tichete de masa cu valoare nominală de 40 lei
Tichete cadou pentru diferite ocazii (Crăciun, Paște, 1 iunie)
Asigurare privată de sănătate, viață și de accidente
Zile de concediu în plus, în funcție de vechimea în muncă
Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
Abonament 7Card cu acces la săli de sport partenere
Cursuri de calificare şi instruire la locul de muncă
Posibilitatea dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională

Kastamonu Romania se află în Reghin, județul Mureș și este rezultatul de succes al unui plan de investiții impresionant din punct de vedere financiar, tehnic si uman, care a fost demarat în 1998, în prezent având un număr de peste 850 angajați în patru unități de producție. www.kastamonuentegre.com

După peste 20 de ani de investiții continue, Kastamonu Romania se mândreste astăzi cu o platformă industrială de prelucrare a lemnului modernă și complexă, cu o poziție recunoscută la nivel regional în rândul producătorilor de PAL brut, melaminat și blaturi de lucru, și la nivel mondial în rândul producătorilor de fețe de uși din HDF texturat.

Pe lângă produsele fabricate în România, compania noastră comercializează și o largă gamă de produse fabricate în cadrul grupului. Dintre acestea, cele mai de succes sunt MDF-ul ultralucios (EvoGloss, Acrylic, Glossmax) și parchetul laminat (Floorpan).

Kastamonu România este membră a Kastamonu Entegre A.S. care face parte din grupul Hayat, unul dintre cel mai mare trust turcesc în procesarea lemnului, care produce şi comercializează o gama foarte diversificată de produse pe bază de lemn, de la plăci de tip PAL brut si melaminat, plăci de tip MDF brut si melaminat, plăci de tip HDF pentru uşi celulare, până la parchet laminat şi alte produse complementare.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024