Gratis

Auditor intern Junior

Credex IFN SA

Candidatul Ideal

• Studii superioare finalizate, cu specializare in domeniul financiar- contabil;
• Experienta anterioara bancara sau in cadrul IFN reprezinta un avantaj;
• Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
• Bune cunostinte despre audit pe instrumente financiare (imprumuturi si creante)
• Cunoasterea limbii engleza la nivel mediu;
• Orientare către obtinerea rezultatelor şi rezolvarea problemelor, capacitate de efectuare a activitatii de rutina;
• Abilitaţi excelente de comunicare şi negociere;
• Abilitati foarte bune de operare PC (Microsoft Office);
• Atentie la detalii, gandire logica, responsabilitate pentru activitatea desfasurata;
• Atitudine pozitiva;

Descrierea jobului

- Desfășoară misiuni de audit în conformitate cu Planul anual de audit intern si ad-hoc dispuse de conducătorul Departamentului de Audit Intern;;
- Efectuează misiuni de audit de asigurare/consiliere ce au ca obiectiv principal asigurarea regularităţii/conformităţii procedurilor şi a operaţiunilor cu cadrul de reglementare;
- Efectuează misiuni de audit de performanță constând în analiza activităţilor/proceselor/ programelor/ proiectelor dintr-o entitate, menite să aducă un plus de valoare acestora, prin evaluarea şi compararea rezultatelor obţinute cu cele propuse sau aşteptate, în condiţii de economicitate, eficienţă şi eficacitate;
-Asigură revizuirea si evaluarea documentatiei primite, în conformitate cu obiectivele si programul de audit;
- Intocmeste și gestioneaza documentatia de audit intern conform cerintelor legale si standardelor de audit intern;
- Analizează documentele auditate și colectează probe de audit;
- Evaluează sistemele de management și control intern ale structurilor auditate, identifică vulnerabilitățile acestora, precum și riscurile asociate unor astfel de sisteme;
- Evalueaza riscurile potentiale ca urmare a inexistentei sau ineficientei procedurilor si propune masuri de gestionare a acestora;
- Raportează periodic asupra constatărilor, concluziilor şi recomandărilor rezultate din activitatea desfășurată pe audit intern;

Credex IFN este o companie de credite de consum, cu capital 100% romanesc, infiintata in cursul anului 2018. Parte a grupului ALTEX, alaturi de alte companii ce activeaza in domeniul serviciilor financiare (Credex Broker, Credex Pay, Phyre Romania), Credex IFN ofera o gama larga de produse de creditare, punand la dispozitia clientilor sai sisteme de finantare flexibile, perfect adaptate nevoilor lor.

Cu un colectiv tanar si entuziast ne dorim sa ajungem un jucator de top pe piata creditelor de retail din Romania.

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024