Gratis

Assistant manager /secretariat

RADERM S.R.L.

Candidatul Ideal

Abilitatile candidatului ideal :
1. **Comunicare excelentă:** Capacitatea de a comunica eficient cu pacienții, colegii și alți profesioniști din domeniul medical este esențială.

2. **Organizare:** Capacitatea de a gestiona programele de întâlniri, rezervările pacienților și alte aspecte administrative ale cabinetului.

3. **Cunoștințe de bază în domeniul medical:** Deși nu este necesar să fie medic, o înțelegere a terminologiei și a proceselor medicale poate fi utilă în interacțiunile cu pacienții și colegii.

4. **Abilități tehnice:** Cunoștințe de bază în utilizarea computerului și a software-ului de birou pentru gestionarea documentelor, programelor și a altor sarcini administrative.

5. **Empatie:** Capacitatea de a trata pacienții cu respect, înțelegere și empatie în timpul interacțiunilor cu ei.

6. **Confidențialitate:** Respectarea confidențialității și a regulamentelor privind protecția datelor medicale este esențială într-un mediu medical.

7. **Gestionarea stresului:** Capacitatea de a gestiona situațiile stresante și de a rămâne calmă și profesionistă în orice situație.

Descrierea jobului

Responsabilitățile includ programarea și confirmarea programărilor pacienților, gestionarea corespondenței și a apelurilor telefonice, gestionarea fișelor pacienților și a informațiilor medicale, gestionarea plăților și a facturilor, precum și menținerea unui mediu de lucru ordonat și organizat.

Beneficiile includ posibilitatea de a lucra într-un mediu interesant și dinamic, interacțiunea cu o varietate de persoane și pacienți, posibilitatea de a învăța și de a se dezvolta în domeniul medical si nu numai, precum și satisfacția de a contribui la buna funcționare a cabinetului medical.

Cabinetul RADERM este un loc în care pacienții beneficiază de servicii medicale de înaltă calitate în domeniul dermatologiei si medicinei estetice, oferite de un medic cu o vastă experiență si prestigiu profesional. Este un spațiu profesional și prietenos, unde pacienții se simt în siguranță și bineveniți. Cabinetul RADERM se remarcă prin abordarea personalizată a fiecărui pacient, atenția acordată detaliilor și preocuparea pentru sănătatea și confortul acestora. De asemenea, reputația solidă și clientela vastă și stabilă reflectă încrederea pe care pacienții o au în serviciile și expertiza .
Mai multe detalii website-ul companiei :https://cabinet-dermatologie.ro/
Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024