Gratis

Asistent vanzari magazin Crocs AFI/ParkLake/Fashion House

Arkrod Brand Management S.R.L. (Distribuitor Oficial Crocs)
5 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal va fi responsabil pentru performanța vânzărilor si satisfacția clienților. Vei avea un rol important in a stimula loialitatea clienților și a extinde prezența mărcii noastre.

• Experiență de lucru de minim 12 luni într-un mediu de vânzare cu amănuntul axat pe clienți
in zona comerciala, pentru produse sport și/sau modă
• Experiență vasta in zona de vânzare și prezentare produs
• Experienta de lucru cu clienții
• Bune abilități de comunicare și interpersonale
• Engleza de bază
• Cunoștințe MS Office (Excel în special)
• Deschis pentru dezvoltarea viitoare in cadrul companiei

The ideal candidate will be responsible for sales performance and customer satisfaction. You will work to foster client loyalty and expand our brand presence. The ideal candidate will spearhead these efforts with a customer-centric attitude.

 Minimum 12 month’s work experience in a sports and/or fashion customer- and
commercial-focused retail environment
 Selling experience and comprehensive product
 Customer service skills
 Good communication and interpersonal skills
 Basic English
 Knowledge of MS Office (Excel in particular)
 Open for future development with the company

Descrierea jobului

Responsabilitati
• Construirea de relații pe termen lung cu clientul și atentia la formarea unei bune imagini
pentrul marca Crocs
• Asigurarea unui nivel ridicat de satisfacție a clienților prin oferirea de servicii excelente
• Controlul stocurilor pentru a asigura stocuri suficiente, verificari zilnice și săptămânale,
rotatii și modificari în funcție de sezon, organizarea de oferte speciale in magazine sau diferite
alte campanii promotionale
• Responsabilitatea pentru KPI-urile magazinului și contribuția la vânzările din magazin
• Respectarea politicilor și procedurilor magazinului și ale mărcii Crocs
• Menținerea starii excelente a magazinului și standardele de comercializare vizuală
• Preluarea si gasirea de solutii pentru toate problemele care apar de la clienți (reclamații,
nemulțumiri etc.)
• Ajutor la integrarea și formarea noilor membri ai echipei magazinului

Responsibilities
 Building long-term relationships with the client and taking care of a good brand image
 Ensure high levels of customers satisfaction through excellent service
 Controlling inventory to ensure sufficient stock, daily and weekly counts, rotated and
changed by season, shop specials or sales
 Drive the store KPI's and contribute to store sales
 Keep stores and brand policies and procedures
 Maintain outstanding store condition and visual merchandising standards
 Deal with all issues that arise from customers (complaints, grievances etc.)
 Help onboarding and training of new store team members

Crocs, Inc. (NASDAQ: CROX) este lider mondial în încălțămintea casual inovatoare pentru bărbați, femei și copii. Compania oferă mai multe colecții distincte de pantofi, cu peste 300 de stiluri de încălțăminte pentru patru anotimpuri. Toți pantofii Crocs™️ au material Croslite™️, o tehnologie proprie, revoluționară, care oferă fiecărei perechi de pantofi calitățile moi, confortabile, ușoare, care nu urcă și rezistente la mirosuri pe care purtătorii Crocs le cunosc și le iubesc. Fanii Crocs adora fiecare pereche de pantofi, de la saboții emblematici la pantofii sport noi, sandale, cizme și tocuri. De la înființarea sa în 2002, Crocs a vândut peste 200 de milioane de perechi de pantofi în peste 90 de țări din întreaga lume.

Compania Arkrod Brand Management S.R.L. face parte din grupul de firme Arklyz din Elveția, cu o creștere rapidă în zona produselor dedicate sportului, leisure și a îmbrăcămintei. Arklyz acoperă un set de activități comerciale conectate pe verticală de-a lungul întregului lanț valoric, cu un accent special pe producție, brand management, distribuție, comerț cu amănuntul si e-comerce.

Arkrod Brand Management S.R.L. este distribuitorul oficial al brandului Crocs in Romania.

MARCI LICENȚATE
Gestionarea mărcilor sportive la nivel global pentru șosete și accesorii: Salomon, Head, Nordica, Enertor, Eistor

DISTRIBUȚIE
Distribuție en-gross în mai multe țări din Europa: Crocs, Hunter, Implus, Spenco, Strengthtape

RETAIL
Athlete's Foot - Multibrand și îmbrăcăminte lifestyle - 560 de magazine în 30 de țări
Crocs - Franciza monobrand - 30 de magazine in 5 tari

Intrucat am deschis primele magazine Crocs din România, în București, căutăm să angajăm cei mai buni profesioniști pentru a opera magazinele noastre, din AFI Cotroceni, Park Lake si in curand din Fashion House Militari.

Crocs, Inc. (NASDAQ: CROX) is a world leader in innovative casual footwear for men, women and children. The company offers several distinct shoe collections with more than 300 four-season footwear styles. All Crocs™️ shoes feature Croslite™️ material, a proprietary, revolutionary technology that gives each pair of shoes the soft, comfortable, lightweight, non-marking and odor-resistant qualities that Crocs wearers know and love. Crocs fans “Get Crocs Inside” every pair of shoes, from the iconic clog to new sneakers, sandals, boots and heels. Since its inception in 2002, Crocs has sold more than 200 million pairs of shoes in more than 90 countries around the world.

Arkrod Brand Management S.R.L. is part of the Arklyz group of companies from Switzerland, a fast-growing powerhouse in the arena of sports, athleisure and workwear. Arklyz covers a vertically connected set of business activities across the whole value chain with a special focus on manufacturing, brand management, distribution, retail, e-commerce and enabling technologies.

Arkrod Brand Management S.R.L. is the official distributor of Crocs brand in Romania.

MANUFACTURING
Leader in functional, sports socks design, development & production

LICENSED BRANDS
Managing sports brands globally for socks, baselayer and accessories: Salomon, Head, Nordica, Enertor, Eistor

DISTRIBUTION
Wholesale distribution in multiple countries across Europe: Crocs, Hunter, Implus, Spenco, Strengthtape

RETAIL
Athlete's Foot - Multibrand sports lifestyle & streetwear - 560 stores in 30 countries
Crocs - Franchise monobrand - 30 stores in 5 countries

As we opened first Crocs stores in Romania, in Bucharest, we are looking to hire the best professionals to operate our stores in AFI Cotroceni, Park Lake and soon in Fashion House Militari.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024