Gratis

Asistent transport - logistica

MEDIA MARKET HUMAN RESOURCES

Candidatul Ideal

Pentru cine recrutam:
Partenerii nostri au sediul in zona Primaverii (metrou Aviatorilor), sunt activi pe piata din Romania din 2017 si sunt specializati in intermedierea de bunuri cu origine din Asia.

Sansele sunt de partea ta daca:
  • Ai minim 1 an experienta pe un post similar, de preferat in zona administrativ - logistica.
  • Te descurci decent in utilizarea unui calculator (word, e-mail, internet) si ai intocmit diverse tabele / rapoarte in programul Excel.
  • Ai minim studii medii absolvite.
  • Cunosti limba engleza peste nivel mediu.
  • Stii despre tine ca esti organizat, atent la detalii si responsabil.

Descrierea jobului

Conditiile de angajare sunt:
  • Salariul fix net este de 4500 RON.
  • Programul de lucru este: L-V de la 09:00 la 17:30 (cu optiunea de modificare a intervalului), cu o jumatate de ora pauza de masa.
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata (perioada de proba de 90 de zile).
  • In perioada de inceput vei primi tot suportul necesar pentru a te familiariza cu procedurile si metodele de lucru.
Schita zilei de munca:
  • Te vei ocupa de gestionarea relatiei cu furnizorii externi ai companiei si te vei asigura ca fiecare comanda are toate documentele corecte si conforme pentru a fi finalizata cu succes, iar produsele achzitionate se incadreaza in specificatiile din contract.
  • Vei tine legatura cu firmele care se ocupa de realizarea formalitatilor vamale de tranzit si import si vei pune la dispozitia acestora toate documentele necesare pentru realizarea cu succes a acestor operatiuni.
  • Vei contacta firmele de transport in vederea obtinerii de servicii avantajoase atat din punct de vedere al costurilor cat si al conditiilor de livrare. Ulterior vei monitoriza si urmari indeaproape importurile pentru a fi sigur ca livrarea va fi facuta in timp util si fara probleme.
  • Pentru a-ti face treaba bine si pana la capat, vei gestiona procesele de depozitare și expediere a produselor pe teritoriul Romaniei, avand grija ca acestea sa ajunga la timp la clientul final.

Suntem o echipa de oameni specilizati in recrutare si selectie, insa mai mult decat atat activitatea noastra de peste 20 de ani are ca scop principal transformarea in realitate a expresiei “Omul potrivit la locul potrivit”.
Colaborarea cu noi nu te costa nimic, iti oferim o cafea buna si o discutie pe masura, iar la final hotaram impreuna daca jobul este pentru tine sau daca e mai bine sa alegi altceva.
Daca am reusit sa te convingem asteptam cv-ul tau iar in cazul in care consideram ca te potrivesti te vom contacta.
Iti multumim ca ne-ai oferit timpul necesar citirii acestiu text si iti dorim mult succes,
Echipa Media Market

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024