Gratis

Asistent stomatologie

Crystal Dental Clinic SRL

Candidatul Ideal

  • Studii de specialitate (diploma de asistent medical)
  • Bune capacitati de organizare;
  • Implicare pe termen lung;
  • Abilitati de comunicare si relationare cu pacientii;
  • Adaptabilitate la lucrul in echipa.
  • Nivel ridicat de seriozitate si implicare in responsabilitatile zilnice;
  • Atenta la detalii.
  • Minime cunostinte in folosirea calculatorului: Word, Excel, internet, (constituie avantaj)
  • Atitudine proactiva

Descrierea jobului

  • Pregătirea instrumentarului (dezinfectare, sterilizare) și a pacientului
  • Asistă medicul la diferite proceduri medicale: lucru la patru mâini
  • Pregătirea materialelor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀specifice fiecărei proceduri
  • Sterilizare.

Crystal Dental Clinic, într-o ambianţă deosebită şi relaxantă, dispune de 9 cabinete amenajate pentru chirurgie, implantologie, endodonţie, protetică, estetică dentară şi facială, ortodonţie, pedodonţie, profilaxie şi prevenţie dentară, camera de sterilizare, o sală de curs şi spaţii destinate administraţiei. Clinica s-a numărat printre primele în România în care a fost aplicată metoda “4 hands dentistry” şi în care accentul a fost pus în egală măsură atât pe partea curativă, cât şi pe partea preventivă.
Te așteptăm în echipă, aplică aici!
Publicat 4 Iun. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 4 Iul. 2024