Gratis

Asistent Service - BUCURESTI

DIAMEDIX
2 poziții

Candidatul Ideal

- Absolvent studii superioare;
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Cunostinte excelente de operare in Excel, baze de date, analiza date;
- Preia comenzile specifice service-ului primite telefonic,email,fax;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Atentie la detalii;
- Capacitate buna de planificare si organizare a propriei activitati;
- Atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

• Inregistreaza in sistemul software intern solicitarile service;
• Arhiveaza si tine evidenta contractelor de service (la cerere, standard) incheiate ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂si mentine permanent legatura cu reprezentantii de service, de vanzari si clientii pentru buna derulare a lor;
• Se ocupa de directionarea tuturor solicitarilor de interventie/evenimentelor de service, asigurandu-se de existenta documentatiei necesare unei interventii;
• In conformitate cu politica de service si pret, asigura suport si informatiile necesare Departamentului de Vanzari pentru realizarea ofertelor de pret in cazul contractelor noi, pentru prelungirea contractelor existente, pentru diverse interventii accidentale, etc;
• Tine legatura cu Inginerul de Service pentru confirmarea detaliilor comenzii clientului si a livrarii marfii catre client;
• Preia comenzile specifice Departamentului Service primite telefonic, fax, email sau direct de la Inginerii de Service si le proceseaza conform procedurii interne stabilite, iar in cazul comenzilor pentru piese de schimb verifica existenta acestora in softul de gestiune;
• In conformitate cu politica de service si cu respectarea rapoartelor aferente acestei activitati, raspunde de intocmirea bonurilor de consum si de cererile de emitere factura, confruntand stocul scriptic cu cel fizic;
• Se ocupa de preluarea si alocarea in timp util a reclamatiilor pe parte de service din partea clientilor, sub atenta indrumare a Directorului de Service;
• Realizeaza planificarea zilnica si prezenta pe teren impreuna cu Inginerii de Service, pentru efectuarea diverselor activitati la client;
• Intocmai cu elementele contractelor de service, se ocupa de planificarea lunara pentru evenimentele tehnice programate (revizii, testari) pentru clientii ce detin aparate in garantie.

Diamedix Impex este unul dintre cei mai importanti distribuitori autorizati din Romania, fiind prezent in piata de diagnostic in vitro de mai bine de 28 de ani. La acest moment este distribuitor regional al unora din cei mai importanti producatori de dispozitive medicale: Siemens Healthineers, Hologic, Horiba Medical, Sebia, Copan, Beckman Coulter, avand ca obiect de activitate distributia de reactivi, consumabile si echipamente destinate laboratorului clinic.

Credem in profesionalism si integritate si vedem in fiecare client pe care il avem in portofoliu un partener pe termen lung, alaturi de care suntem mereu, cu cele mai performante servicii si produse din piata. Consideram echipa noastra cea mai importanta investitie si de aceea asiguram o specializare continua, dar si un mediu competitiv si dinamic.

Te regasesti in ceea ce suntem?
Atunci vino in echipa noastra!

Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 20 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024