Gratis

Asistent medical

DENTAL SMART EXPERT S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Asistent Medical dedicat și pasionat, care să se alăture echipei noastre la Dentovita. Acest rol este esențial pentru asigurarea suportului medical și administrativ necesar pentru a oferi pacienților noștri o experiență excelentă în cadrul clinicii noastre, promovând totodată și bunăstarea stomatologică. Succesul în acest post este definit prin abilitatea de a comunica eficient cu pacienții, de a gestiona responsabilitățile specifice asistenței medicale și de a lucra în strânsă colaborare cu întreaga echipă pentru a asigura un mediu de lucru profesional și plăcut.

Calificări:
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare cu pacienții;
  • Atitudine pozitivă, comportament constructiv, etică profesională exemplară;
  • Capacitate bună de organizare, planificare și prioritizare;
  • Activă, perseverentă, adaptabilitate la lucru în echipă;
  • Studii de specialitate;
  • Experiență practică în stomatologie (cunoașterea procesului de recoltare a sângelui prezintă un avantaj);

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Asigurarea suportului în activitatea medicală;
  • Preluarea și pregătirea pacientului:
  • Introducerea tratamentelor în fișa pacientului conform indicațiilor medicului;
  • Pregătirea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄instrumentarului și a materialelor specifice procedurilor;
  • Executarea procedurilor de sterilizare;
  • Gestionarea stocului, comenzilor și lucrărilor de laborator;

La Dentovita, suntem dedicati sănătății orale și bunăstării generale într-un mediu de lux și profesionalism. Ne concentrăm pe oferirea unei experiențe excepționale în stomatologie, adresându-ne celor care apreciază calitatea și serviciile personalizate.

Înțelegem importanța sănătății orale pentru o viață de succes. Am creat un spațiu elegant și relaxant, unde tehnologia de ultimă generație se îmbină armonios cu o abordare holistică a tratamentelor dentare. Fiecare detaliu este conceput pentru a vă oferi o experiență care să vă depășească așteptările.

Echipa noastră de experți în stomatologie este dedicată să vă ofere cele mai bune soluții pentru nevoile dumneavoastră specifice. Indiferent dacă căutați un zâmbet strălucitor sau aveți nevoie de tratamente avansate pentru sănătatea orală, suntem aici pentru a vă ajuta să vă atingeți obiectivele. Ne mândrim cu abilitățile noastre profesionale și cu capacitatea de a asculta și de a înțelege nevoile individuale ale fiecărui pacient.

În plus față de serviciile stomatologice de înaltă calitate, suntem aici pentru a vă susține în călătoria spre un zâmbet sănătos și strălucitor, care să vă inspire în fiecare zi. La DentoVita, ”Where your smile finds its zen”, fiecare zâmbet găsește armonie și rafinament.

Vă invităm să vă alăturați comunității noastre de clienți, unde veți găsi nu doar o clinică stomatologică, ci și un partener de încredere în menținerea sănătății și esteticii dentare.

Publicat 28 Mai 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 27 Iun. 2024