Gratis

ASISTENT MEDICAL STOMATOLOGIE

DENTAL TREATMENT CENTER DR. KURBE S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Pregatire scolara de specialitate-posesor al diplomei de asistent medical

Descrierea jobului

Responsabilitati - pregatirea materialelor necesare tratementelor dentare confrom instructiunilor imedicului stomatolog
- pregatirea instrumentelor stomatologice si punerea la dispozitia medicului stomatolog conform instructiunilor acestuia
-dezinfectarea si sterilizarea instrumetelor conform indicatiilor medicului
-sterilizarea instrumentelor stomatologice
-trimimiterea spre sterilizarea a instrumentarului
-verificarea datei si orei de pe etichetele de sterilizare
-dezinfectarea chimica dupa fiecare pacient a pieselor de mana
-pregatirea injectiilor pentru anestezia locala conform instructiunilor medicului;
-pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor dentare;
-programarea pacientilor;
-transmiterea amprentelor tehnicianului dentar;
-indrumarea pacientilor privind igiena dentara conform instructiunilor medicului stomatolog;
-pregatirea cabinetului stomatologic pentru desfasurarea optima a actului medical ;
-dezinfectarea suprafetelor de lucru din cabinetul dentar si a unitului dentar;
-pregatirea injectiilor i.m. si i.v. conform instructiunilor medicului stomatolog si efectuarea injectiilor in caz de urgenta medicala;
-consemnarea in fisele pacientilor ,registrul de consultatii a manoperelor efectuate de medicul stomatolog ;
-pastrarea secretului profesional si asigurarea ca nici o persoana din anturajul sau sa nu aduca prejudicii secretului profesional;
-respectarea programului de lucru al cabinetului;
-utilizarea si intretinerea corecta a aparaturii existente in cabinet(unit dentar, piese :micromotor, piesa dreapta, piesa contraunghi, turbine, aparat de detartraj ultrasonic,lampa de fotopolimerizare) conform indicatiilor medicului stomatolog;
-inchiderea unitului dentar si a circuitului de apa la terminarea programului.

Clinica Dr. Kurbe Dental and Aesthetics este una dintre cele mai moderne clinici dentare din București, fiind concepută și construită încă de la început cu scopul de a deveni una dintre clinicile de top din România. Ne dorim să oferim pacienților noștri tratamente premium realizate de profesioniști în domeniu. Așa cum spune și motto-ul nostru, „dedicated to perfection”, misiunea noastră este ca pacienții noștri să părasească clinica având un zâmbet perfect.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024