Gratis

Asistent Medical Sef - Compartiment Chirurgie Generală

Nord - Grupul medical Provita

Candidatul Ideal

Nivelul studiilor – diplomă de bacalaureat, diploma de studii postliceale sanitare /universitare;
Certificat de membru eliberat de OAMGMAMR;
Aviz anual pentru autorizarea exercitării profesiei, emis de OAMGMAMR, în conformitate cu prevederile Legii 278/2015 privind exercitarea profesiei de asistent medical generalist, a profesiei de moașă și a profesiei de asistent medical;
Asigurare de răspundere civilă pentru prejudicii cauzate prin actul medical (malpraxis) - încheiată anual, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare;
Calificari/ specializări – programe de instruire, cursuri de perfecționare;
Expertiză - cunoașterea legislației în domeniu, experiență practică și înțelegerea practicilor de specialitate;
Experiență pe post similar – minim 3 ani;
Abilități și aptitudini necesare – asumarea răspunderii, empatie, spirit de inițiativă, capacitate de analiză, sinteză și luare de decizii, spirit de lucru în echipă, capacitatea de a evalua și acționa prompt în situții critice, corectitudine, adaptabilitate, perseverență, responsabilitate;
Competențe manageriale (dezvoltare echipa, setare obiective de performanță, evaluarea performanțelor echipei, control intern managerial);
Îndeplineşte condiţiile prevăzute de lege în vederea exercitării profesiei în România;
Are o stare de sănătate corespunzătoare postului;
Nu a fost condamnat pentru săvârşirea unei infracţiuni în legătură cu serviciul.

Descrierea jobului

Organizează, coordonează, instruiește și supraveghează activitatea personalului medical si auxiliar din subordine;
Monitorizează procesul de implementare a ghidurilor şi protocoalelor de practică elaborate de Ordinul Asistenţilor Medicali şi Moaşelor din România şi aprobate de Ministerul Sănătăţii Publice;
Se asigură că tot personalul din subordine respectă procedurile interne in vederea asigurarii managementului calitatii si a sigurantei pacientului in timpul desfasurarii actului medical;
Se asigură în permanență că sunt efectuate procedurile si tratamentele medicale, de către echipa din subordine, la recomandarea medicului, conform competentelor profesionale;
Este responsabil pentru îndrumarea și formarea continuă a asistenților medicali, asigurându-se că personalul este la curent cu cele mai noi practici și tehnologii din domeniul medical;
Participă la procesul de educatie medicala a pacientului si informarea acestuia despre serviciile oferite de companie, in functie de necesitatile acestuia;
Asigură confidențialitatea îngrijirilor medicale și a secretului profesional;
Are un comportament etic față de pacienți, aparținători, colegi.

Beneficii:

Salariu fix;
Tichete de masa;
Asigurare privată de sănatate.

Durata contractului va fi pe perioadă nedeterminată, program full-time, L-V : 8.00 – 16.30.

La Nord - Grupul Medical Provita, pacientul este pe primul loc în tot ceea ce facem, cu pasiune, dedicație, competență și corectitudine, oferind clienților noștri un act medical de calitate printr-o abordare multidisciplinară, cu sprijinul unei echipe de medici aflați în vârful carierei, educați și experimentați în medii internaționale, deschiși la nou și cu abordare umană.
Centrele noastre beneficiază de aparatură medicală de ultimă generație, acesta fiind un atu important și un instrument de bază pentru a avea cele mai noi abordări privind actul medical.

Nord - Grupul Medical Provita, este una dintre puținele instituții medicale din țară specializată în Terapia Durerii și chirurgie minim invazivă a coloanei vertebrale. Începând cu luna ianuarie 2019, Centrul de Diagnostic și Tratament Provita a devenit primul Centru de Instruire în Terapia Durerii aprobat ESRA din Europa Centrală și de Est.
De asemenea, la Provita se tratează cancerul de prostată în fază incipientă, prin brahiterapie - procedură minim invazivă, alternativă viabilă la tratamentul chirurgical clasic dar cu o serie mare de avantaje față de acesta.
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024