Gratis

ASISTENT MEDICAL RECOLTARE PROBE BIOLOGICE

CENTRUL MEDICAL MATEUS BRAILA

Candidatul Ideal

Cerinte Asistent medical recoltare probe biologice pentru analize medicale:
-Studii de specialitate absolvite;
-Experienta in cadrul unui laborator de analize medicale reprezinta un avantaj
-Personalitate calda, orientata catre pacient si nevoile acestuia,disciplinata, responsabila si dornica sa lucreze in echipa
-Abilitati de lucru pe calculator;
-Abilităţi de a executa procedurile medicale la standardele de performanta stabilite;

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
-Recolteaza produse biologice in conditii de igiena si securitate atât pentru asistent cât si pentru pacient.
-Verifica produsul biologic recoltat (tehnica, timpul de recoltare, temperatura de pastrare si modalitatea de transport).
-Pregateste produsul biologic recoltat pentru analiza (centrifugare, omogenizare, separare, dilutie, insamântare, etc.)
-Opereaza in softul informatic datele pacientilor, cererile de analize etc

CENTRUL MEDICAL MATEUS este o clinica medicala noua, construita la standarde europene, cu tehnologie medicala moderna si echipa medicala cu experienta. Aici se pot face investigatii in diverse specilitati medicale: medicina interna, chirurgie generala, gastroenterologie, cardiologie, reumatologie, dermatologie, endocrinologie, O.R.L., obstetrica-ginecologie, neurologie, radiologie si imagistica medicala si altele

Publicat 2 Mai 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 1 Iun. 2024