Asistent Medical Radiologie si Imagistica(RX,Mamografii,RMN)

Memorial Hospital

Candidatul Ideal

Esti o persoana plina de energie,cu bune abilitati de comunicare, responsabila si empatica? Valorifici etica si integritatea? Cautam coleg/a care sa se alature echipei noastre de profesionisti.Te invitam sa aplici daca detii:
  • Studii finalizate pentru specialitatea dе radiologie si imagistica medicala;
  • Experienta operare RX,Mamografii,RMN;
  • Certificat de competente complementare constituie un avantaj;
  • Autorizatie dе libera practică la zi;
  • Foarte bune abilitati tehnice de lucru cu echipamentele si de operare calculator.
  • Constituie avantaj experienta dobandita in urma investigatiilor realizate cu ajutorul aparatului RMN Siemens

Descrierea jobului

  • Pregatirea echipamentelor pentru investigatiile medicale de radiologie - mamografie - RMN;
  • Pregatirеа pаciеntului si а mаteriаlelor nеcеsare examenului radiologic - mamografic - imagistic;
  • Efectuarea investigatiilor conform biletelor de trimitere pentru radiografii,mamografii, RMN - uri la indicatia medicului;
  • Completarea documentelor specifice pentru fiecare investigatie.

Locatia: Spitalul Memorial, str. Gheorghe Ionescu Sisesti 8A, in incinta Enayati Medical City, Baneasa, Bucuresti.

Tip contract: CIM / Contract de colaborare

Memorial Health Group este pionierul calității medicale şi una dintre cele mai cunoscute retele medicale din Turcia in special pentru tratamentele complexe oncologice si transplant. Prin achiziționarea integrală a Spitalul de Oncologie Monza – acum Spitalul Memorial – Grupul Memorial aduce experiența sa de peste 25 de ani din sectorul sănătății și în Romania, oferind anual servicii medicale pacienților internaționali din peste 167 de țări ale lumii.

Spitalul Memorial este al 12-lea spital al retelei, are o suprafata de 11.000 de metri patrati si se afla in incinta Enayati Medical City, singurul oras medical din Romania. Cu dotari de ultima generatie, infrastructura moderna si personal medical experimentat, Spitalul Memorial Baneasa ofera servicii medicale integrate si specialitati precum: chirurgie toracica, oncologie, chirugie ginecologica, chirurgie mamara, ortopedie si traumatologie, neurochirurgie, cardiologie, oncologie, radio-oncologie, chirurgie generala, medicina interna si multe altele si are in plan sa dezvolte noi departamente sub principiile si standardele calitatii internationale.
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 26 Apr. 2024