Gratis

Asistent medical radiolog / generalist

DigiRay
5 poziții

Candidatul Ideal

La DigiRay suntem o echipă pe cinste: muncim cu avânt, ne susținem unul pe altul ca să putem avea rezultate de calitate, suntem ambițioși, proactivi, știm să facem glume și să ne înveselim zilele, pentru că știm că o echipă de succes știe să îmbine munca cu voia bună pentru a oferi cea mai bună experiență pacienților care ne calcă pragul.

Dacă te regăsești în descriere, ești dornic să îți dezvolți abilitățile profesionale și personale și vrei să contribui la construirea unei echipe pe cinste, cu toate provocările ei, așteptăm cu nerăbdare să ne cunoaștem.

Cunoștințe și abilități necesare:
  • Studii absolvite în domeniul de activitate (asistent radiolog/asistent medical general);
  • Un an experiență de lucru într-un rol similar;
  • Experiență de lucru cu clienți/pacienți reprezintă avantaj.

Descrierea jobului

  • Întâmpinarea pacienților în clinică;
  • Completarea fișei pacientului în softul de gestiune a pacienților;
  • Pregătirea pacientului pentru investigație oferindu-i informațiile necesare;
  • Efectuarea investigațiilor de imagistică dentară și prelucrarea lor (radiografii maxilo-faciale 2D și 3D, scanări, CT-uri etc);
  • Trimiterea investigațiilor către pacienți și/sau medici prin intermediul e-mailului.

DigiRay este alegerea medicilor dentiști din România care vor să aibă la dispoziție competențe înalte în furnizarea de servicii personalizate în radiologie și tehnică dentară digitală.

Pasiunea pentru această industrie ne determină să punem în centrul activității noastre pacientul pentru care furnizăm servicii premium alături de medicii dentiști.

Funcționând ca un One Stop Scanning Shop în imagistică și tehnică dentară digitală, și cu o prezență națională extinsă, DigiRay este un real partener pentru medicii dentiști, punând la dispoziția acestora radiografii, prelucrări precise ale imaginilor, analize digitale, scanări intraorale, ghiduri chirurgicale, alignere ortodontice și lucrări protetice de înaltă precizie și calitate.

DigiRay are prezență națională extinsă, funcționând în 18 orașe, cu 25 centre deschise în România și cu planuri de extindere în toată țara.

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024