Gratis

ASISTENT MEDICAL GENERALIST

ISIS MEDICAL CENTER SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Studii: medii, postliceale sau superioare de scurtă sau lungă durată în specialitate.
Abilitati si aptitudini: atentie, indemanare, spirit de observatie, promtitudine, comunicare, spirit de echipa.
Minim 1 an experienta in domeniu

Descrierea jobului

Administrează medicaţia, efectuează: tratamente, pansamente, imunizări, teste de sensibilitate, recoltează produse biologice pentru examenele de laborator conform prescripţiei medicale.
Prezintă medicului pacientul pentru examinare și dă informaţii asupra: stării și simptomelor manifestate de acesta, rezultatul monitorizării și al investigaţiilor, tratamentul și îngrijirile acordate conform indicaţiilor din foaia de observaţie. Semnalează medicului orice modificări depistate.
Identifică problemele de îngrijire ale pacienţilor, monitorizează funcţiile vitale, stabileşte priorităţile, elaborează și implementează planul de îngrijire și evaluează rezultatele obţinute și le înregistrează în dosarul de îngrijire.

Armonia Hospital este prima maternitate privata din Constanta.
Infiintata in anul 2009, s-a dezvoltat continuu, inaugurand in anul 2012 sectia de pediatrie, oferind servicii medicale atat de spitalizare de zi cat si de spitalizare continua la cele mai inalte standarde de calitate.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024