Gratis

Asistent medical generalist

MediBlue
3 poziții

Candidatul Ideal

Ne dorim o echipa dedicata profesiei, seriosa, cu spirit organizatoric, orientata catre pacient.
Asistentul medical, cu experienta, dornic sa faca parte din echipa noastra trebuie sa indeplineasca urmatoarele :

- Calificare ca si asistent medical generalist;
- Autorizatie de libera practica, asigurare malpraxis
- Cunostinte privind tehnicile compatibile cu activitatea de asistent medical generalist: monitorizarea functiilor vitale, administrarea medicatiei, recoltare probe biologice etc.
- Cunostinte si abilitati privind masurile de resuscitare cardiorespiratorii
- Flexibilitate;
- Spirit de munca in echipa;

Descrierea jobului

Acordarea de ingrijiri medicale a unui numar selectat de pacienti/
Urmarirea evolutiei in timp a acestor pacienti.
Contact cu echipa multidisciplinara si centrele de medicina de familie pentru stabilirea conduitei terapeutice.
Asistenta telefonica permanenta pentru pacientii clinicii.
Respectarea drepturilor pacientului si a deontologiei profesionale, precum si a regulamentului de ordine interioara.
Acordarea de sprijin pacienților în activitatea cotidiană precum și în terapia acestora;
Documentarea și organizarea asistenței medicale.
Posibilitati de dezvoltare pe diferite specialitati.

Beneficii : training de specialitate, salariu motivant.

Clinica privata nou infiintata, multidisciplinara, cu un standard de calitate ridicat, profesionalism si dedicatie catre tratamentul pacientului.

Se adreseaza unei game largi de pacienti , oferind o solutie completa pentru diagnosticul, monitorizarea si tratamentul afectiunilor si a complicatiilor sale.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 12 Mart. 2024 Expiră 11 Apr. 2024