Gratis

Asistent medical generalist - sterilizare

SC GRAL MEDICAL SRL

Candidatul Ideal

  • Ai studii in domeniu (scoala postliceala / facultate de specialitate)
  • Detii ALP si Malpraxis vizate la zi
  • Esti o persoana comunicativa , cu atitudine pozitiva ,proactiva si ai dorinta continua de invatare
  • Iti place sa lucrezi in echipa
  • Ai experienta in domeniu de minim 2 ani
  • Detii anumite cursuri de specialitate (constituie un avantaj)

Descrierea jobului

De ce sa lucrezi la Gral?
  • Activitatea noastra imbunatateste experienta pacientului;
  • Iti promitem ca nu te vei plictisi;
  • Beneficiezi de sustinere privind activitatea profesionala;
  • Te vei dezvolta profesional si personal;
  • Poti avansa in cariera;
  • Iti poti aduce contributia la dezvoltarea companiei;
  • Te vei simti bine alaturi de colegi si vei avea parte de sustinere ;

Care sunt responsabilitatile asistentului medical generalist de sterilizare?
  • Utilizeaza adecvat echipamentul de sterilizare si raspunde de utilizarea si buna functionare a echipamentului din dotare precum si de inventarul din sterilizare;
  • Preluarea materialelor si instrumentarului pregatite in sectii in vederea sterilizarii;
  • Sterilizarea materialelor, instrumentarului medical si chirurgical;
  • Controlarea pregatirii materialelor si a instrumentelor primite in vederea sterilizarii;
  • Cunoasterea in totalitate a aparatelor de sterilizare si a modului de functionare al acestora;
  • Asigurarea ca sterilizarea s-a efectuat corect verificand martorii de eficienta ai sterilizarii;
  • Insusirea tehnicilor de sterilizare si noutatilor din domeniu prin educatie continua;
  • Pastrarea evidentei stricte a procesului de sterilizare in caietul de evidenta;

GRAL Medical este o firma privata cu capital integral romanesc din topul celor mai mari companii din domeniul serviciilor medicale.Sub sloganul “Suferinte Vechi, Tratamente Noi”, GRAL Medical a reusit sa implementeze servicii noi si eficiente pentru a veni in intampinarea pacientilor cu o alternativa la sistemul de sanatate existent. Astfel, in scurt timp, Gral Medical a devenit cea mai dinamica companie de servicii medicale din Romania. Perseverenta, performanta, serviciile personalizate, inovatia si rezultatele obtinute stau la baza diferentierii sale pe piata serviciilor medicale private din Romania.

Grupul GRAL Medical a reusit sa construiasca o retea de 54 centre medicale in 8 judete din tara, dintre care 14 laboratoare, 28 centre regionale de recoltare, 14 clinici (din care 3 centre de imagistica medicala) si 4 spitale oncologice: Spitalul OncoFort din capitala cu 4 sectii (radioterapie, chimioterapie, chirurgie si dializa), Spitalul OncoFort Ploiesti, Spitalul OncoFort Craiova, Spitalul OncoFort Pitesti si un centru de medicina nucleara - Spitalul OncoFort Caloian, cu cele 2 sectii (realizarea scintigrafiilor si tratarea cancerului tiroidian bine diferentiat), unde lucreaza peste 1200 de medici si asistente.

Viziunea noastra este sa fim mereu deschizatori de drumuri noi in piata serviciilor medicale si sa ridicam standardul serviciilor oncologice la un nivel nou de performanta.

Misiunea este sa oferim o alternativa la sistemul medical actual, prin crearea unui mediu in care ideile prind viata, iar cei din jurul nostru sa primeasca respectul cuvenit.

Valorile in care credem sunt: daruirea si increderea, responsabilitatea si respectul, profesionalismul si inovatia.nca de la inceput, Gral Medical a dorit sa ofere pacientilor servicii personalizate, motiv pentru care, incepand cu 2006, a finalizat peste 8 demersuri investitionale din domenii diferite, proiecte care au dus la completarea si diversificarea serviciilor existe.

Gral Medical este una dintre cele mai importante companii de servicii medicale private din Romania, iar in prezent este lider pe segmentul oncologic, al analizelor de laborator din capitala si al cardurilor de sanatate destinate persoanelor fizice.

Cele mai importante 2 firme ale grupului Gral Medical sunt: Gral Medical si Medical Center Gral.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024