Gratis

Asistent medical generalist- Spital Ares Cluj Napoca

GRUP ARES

Candidatul Ideal

Absolvent al scolii postliceale/ Facultatea de asistente medicala;
- Experienta minim 1 an pe un post similar sau capacitate& dorinta de a invata rapid lucruri noi
- Persoana serioasa, punctuala, cu atitudine pozitiva si motivatie puternica.

Descrierea jobului

 Pregateste cabinetul in vederea consultatiilor: ecograful, calculatorul, dupa caz testul de efort;

 Identifică problemele de îngrijire ale pacienţilor, stabileşte priorităţile, elaborează şi implementează planul de îngrijire şi evaluează rezultatele obţinute pe tot parcursul internării;
 Prezintă medicului de salon pacientul pentru examinare şi îl informează asupra stării acestuia de la internare si pe tot parcursul internării, observă simptomele şi starea pacientului, le înregistrează în dosarul de îngrijire şi informează medicul;
 Recoltează produse biologice pentru examenele de laborator, conform prescripţiei medicului;
 Răspunde de îngrijirea bolnavilor din salon

 Administrează personal medicaţia, efectuează tratamentele, imunizările, testările biologice, conform prescripţiei medicale;
 Pregăteşte echipamentul, instrumentarul şi materialul steril necesar intervenţiilor;
 Asigură pregătirea preoperatorie a pacientului;
 Asigură îngrijirile postoperator;

Full-time, L-V:
Beneficii: mediu de lucru motivant, ambient & aparatura medicala la standarde inalte, pachet salarial atractiv, tichete de masa

ARES GROUP este o rețea de centre de cardiologie și radiologie intervențională, lider pe piața din România în soluții terapeutice premium, care păstrează integritatea anatomică a pacientului. ARES GROUP operează în București, Cluj-Napoca, Pitești și Constanța , Tulcea si urmărește deschiderea altor centre noi în toată țara. Misiunea ARES în România este să asigure accesul unui număr cât mai mare de pacienți la tratamente inovatoare și soluții terapeutice personalizate. De-a lungul celor peste 10 ani de activitate, la ARES au avut loc 19 premiere medicale naționale și internaționale.
Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 30 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024