Companie nou─â? Prime╚Öti un ┬á Anun╚Ť Business cu actualizare s─âpt─âm├ónal─â Gratuit (ÔéČ229)
Gratis

Asistent medical generalist in Germania

Iuvare Academy
50 pozi╚Ťii
Anun╚Ť verificat

Textul acestui anun╚Ť a fost verificat de echipa eJobs pentru a elimina posibile gre╚Öeli sau con╚Ťinut discriminatoriu.

Candidatul Ideal

­čÄô Un nou curs de limba german─â ├«n 22 iulie 2024! ­čÄô

├Änva╚Ť─â limba german─â timp de 4 luni ╚Öi ob╚Ťine certificatul de limb─â B2 ╚Öi recunoa╚Öterea profesional─â ca asistent medical generalist ├«n Germania. Asigur─âm angajare direct─â c─âtre partenerii nos╚Ťri dup─â finalizarea celor 4 luni de curs.

DE CE S─é NE ALEGI PE NOI? ­čžÉ
  • Zbor gratuit spre Germania
  • Transfer gratuit de la aeroport la centrul de limbi str─âine
  • Curs intensiv gratuit de german─â timp de 4 luni (A1-B2)
  • Cazare de p├ón─â la 30ÔéČ pe lun─â, pe perioada cursului de limba german─â
  • 400 ÔéČ bonus lunar de motivare pentru cursurile de limba german─â
  • Examen gratuit nivel B2 la Iuvare PflegeCampus
  • Gestionarea gratuit─â a dosarului pentru recunoa╚Öterea ta profesional─â
  • Trei luni de cazare gratuit─â , dup─â intermediera ta la viitorul angajator
  • Intrare direct─â ca asistent medical ├«n procesul de recunoa╚Ötere (salariu 2300ÔéČ - 3000ÔéČ brut/lunar )
  • Dup─â recunoa╚Öterea profesional─â, angajare imediat─â ca asistent medical generalist (salariu 3200ÔéČ - 4000ÔéČ brut/lunar)
  • Sprijin gratuit ╚Öi continuu oferit de c─âtre echipa Iuvare Academy.

Am ajutat deja peste 800 de asisten╚Ťi medicali rom├óni s─â aib─â un viitor fericit ╚Öi de succes ├«n Germania cu firma noastr─â Iuvare Acadamy. ├Äncepe╚Ťi viitorul cu profesioni╚Ötii !

E╚Öti interesat? ­čĄę

Atunci APLICĂ ACUM și află mai multe detalii!

Descrierea jobului

Atribu╚Ťiile asistentului medical ├«n Germania ├«ntr-o re╚Öedin╚Ť─â de seniori sunt urm─âtoarele:
  • Consilierea medical─â ╚Öi ├«ngrijirea persoanelor v├órstnice s─ân─âtoase ╚Öi ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄bolnave
  • Sus╚Ťinerea v├órstnicilor ├«n activitatea lor zilnic─â cum ar fi ├«ngrijirea lor corporal─â, ajutarea lor la ├«mbr─âcare ╚Öi la mas─â ╚Öi sus╚Ťinerea ├«n fa╚Ťa provoc─ârilor zilnice
  • Preia ├«ngrijirea medical─â ╚Öi schimb─â bandaje, administreaz─â medicamente sau face exerci╚Ťii de mi╚Öcare ╚Öi respira╚Ťie
  • ├Änso╚Ťe╚Öte v├órstnicii la vizite medicale sau la autorit─â╚Ťi
  • Ajut─â v├órstnicii la cump─âr─âturi ╚Öi le ofer─â un stimul pentru timpul liber
  • Sus╚Ťinere ╚Öi consiliere ├«n situa╚Ťii noi
  • Planific─â ╚Öi documenteaz─â m─âsurile de ├«ngrijire ├«n programul informatic al institu╚Ťiei medicale
  • M─âsoar─â glicemia, tensiunea
  • Face injec╚Ťii subcutanate ╚Öi intramusculare. Monteaz─â perfuzii subcutanate pentru hidratare. Monteaz─â sonda urinar─â ╚Öi gastric─â
  • ├Ängrijire leziuni ╚Öi escare
  • Aspirare ╚Öi ├«ngrijire canule traheale. Monitorizarea pe timpul nop╚Ťii.
  • ├Ängrijire terminal─â.
Atribu╚Ťiile unui asistent medical ├«n Germania ce opteaz─â pentru a lucra ├«ntr-un spital sau clinic─â de reabilitare sunt urm─âtoarele:
  • Ajutor la ├«ngrijirea corporal─â ╚Öi la realizarea sarcinilor zilnice cum ar sp─âlare sau baie, sp─âlare pe p─âr, ajutor la ridicare ╚Öi la mers.
  • Ajutor la aranjarea patului ╚Öi la depozitare, folosirea mijloace-lor de depozitare, m─âsuri de preven╚Ťie ├«mpotriva decubitusu-lui sau a trombozei.
  • Administrarea hranei sau sus╚Ťinerea pacientului ├«n procesul de hr─ânire.
  • Au grij─â de aspectul, somnul ╚Öi apetitul pacientului, ace╚Ötia m─âsoar─â ├«n mod regulat tensiunea, pulsul, temperatura ╚Öi greutatea corporal─â, analizeaz─â datele, le documenteaz─â sistematic ╚Öi informeaz─â medicul curant.
  • Stabilirea datelor pacientului, dup─â opera╚Ťie sau terapie referitoare la aspect, starea de con╚Ötien╚Ť─â, apetit,somn; m─âsurarea pulsului, tensiunii, temperaturii, greut─â╚Ťii corporale.
  • Stabilirea necesit─â╚Ťilor ╚Öi problemelor psihice ╚Öi sociale ale pacientului ╚Öi evaluarea lor.
  • Realizarea prescrip╚Ťiilor medicale, de ex. administrarea medicamentelor ╚Öi a injec╚Ťiilor.
  • Perfuzii, recoltare de s├ónge, punc╚Ťii, transfuzii, sp─âl─âturi.
  • ├Ängrijirea r─ânilor.
  • Aplicarea atelelor ╚Öi bandajelor.
  • Efectuarea m─âsurilor zice cum ar raze, bandaje medicale, inhala╚Ťii.
  • Preg─âtirea pacientului pentru m─âsuri operative, terapeutice ╚Öi alte m─âsuri legate de consilierea pacientului la efectuarea acestor m─âsuri.
  • Monitorizarea pe timpul nop╚Ťii.
  • Ajutor ├«n caz de urgen╚Ť─â ÔÇô ├«ngrijirea ╚Öi consilierea pacientului ├«n departamentele de specialitate, cum ar ├«n chirurgie (├«ngrijire post-operativ─â), departamentul de infec╚Ťioase, medicin─â intern─â, psihiatrie, ginecologie, ortopedie.

Noi, cei de la Iuvare Academy, suntem profesioni╚Öti ├«n ceea ce facem ╚Öi ├«╚Ťi oferim cele mai bune ╚Öi mai bune oferte. Iuvare administreaz─â propriile c─âmine de v├órstnici ├«n Germania de 45 de ani, iar Iuvare Academy are ├«n spate 6 ani de experien╚Ť─â ├«n plasament la locul de munc─â ╚Öi peste 800 de intermedieri de asisten╚Ťi medicali rom├óni.

Dac─â dore╚Öti s─â te ├«ndrep╚Ťi spre viitor ├«n deplin─â siguran╚Ť─â, atunci mergi al─âturi de noi ╚Öi las─â-ne s─â te consiliem, s─â te sprijinim ╚Öi s─â te ├«nso╚Ťim.

Avem peste 800 de pove╚Öti de succes scrise ├«mpreun─â cu asisten╚Ťii medicali rom├óni.

Viziteaz─â-ne pe Facebook, Instagram, TikTok, Youtube sau pe pagina noastr─â de Internet ╚Öi las─â-te inspiriat de pove╚Ötile noastre. Dac─â ╚Öi tu ├«╚Ťi dore╚Öti o via╚Ť─â sigur─â ╚Öi o carier─â cu remunera╚Ťie bun─â ├«n Germania, las─â-ne s─â te ajut─âm ╚Öi s─â ├«╚Ťi fim parterer pentru ca ╚Öi propria ta poveste s─â fie una de succes deplin.

Publicat 6 Iun. 2024 Reactualizat 15 Iun. 2024 Expir─â 6 Iul. 2024