Gratis

ASISTENT MEDICAL GENERALIST - Germania

SC Tegeler Gruppe SRL
10 poziții

Candidatul Ideal

- Calificare ca si asistent medical generalist;
- Flexibilitate;
- Spirit de munca in echipa;
- Competente sociale;
- Cunostinte de limba germana (minim nivel A2).

Descrierea jobului

- Acordarea de sprijin pacienților în activitatea cotidiană precum și în terapia acestora;
- Documentarea și organizarea asistenței medicale.

Oferim:

- Salariul tarifar 2700 - 3600 Euro;
- Contract de muncă permanent în Germania - zona Hanovra / Bremen
- Asigurări sociale și alocații pentru copii
- Pensie în sistemul german
- Cursuri de limba germană (in Romania și Germania);
- Acordam un bonus de 300 euro pentru absolvire curs;
- Recunoaștere profesională completă;
- Mediu de lucru prietenos;
- Sprijin în integrarea în Germania.

! GRATUIT: curs de limba germană în țară, în vederea atingerii nivelului lingvistic A2
! Salarii de până la 43.000 Euro/an.

Pentru mai multe detalii vă rugăm să ne contactați!

Persoana de contact: Drăgușin Delia;

Tel: 0269-255.143; 0725-714.960

delia.dragusin@tegeler-gruppe.de
sau
andreea.tegeler@tegeler-gruppe.de;

Echipa Tegeler este stabilita cu succes pe piata sociala din Germania de mai bine de 30 de ani.

Pentru Centrele noastre de Ingrijire Seniori precum si pentru partenerii Tegeler, angajam urgent Asistenti medicali generalisti (m/f).

www.tegeler-gruppe.de.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024