Gratis

Asistent Medical Generalist - debutant/cu experienta

MedLife
10 poziții

Candidatul Ideal

Ai absolvit studiile de Asistent Medical Generalist si esti in cautarea unei oportunitati de angajare?
MedLife sprijina tanara generatie de azi, pentru a deveni profesionistii de top de maine.
Profilul candidatului ideal:

- ai un bagaj solid de cunostinte teoretice;
- ai abilitati de lucru la calculator;
- ai personalitate calda, orientata catre pacient si nevoile acestuia;
- ai atitudine pozitiva;
- ai capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate;
- esti o persoana disciplinata, responsabila si capabila sa lucreze in echipa.

Descrierea jobului

​Responsabilitati:
  • pregateste in functie de specialitate cabinetul in vederea efectuarii consultatiilor si ajuta medicul la efectuarea lor;
  • verifica lista cu programarile si anunta coordonatorul de eventualele modificari aparute pe parcursul zilei;
  • conduce pacientii la cabinetele de specialitate si apoi la receptie pentru achitarea consultatiei in limita disponibilitatilor;
  • raspunde de starea de curatenie si igiena a cabinetului in care isi desfasoara activitatea;
  • raspunde de pastrarea in bune conditii a aparaturii medicale din dotare si a mobilierului;
  • asigura informatia zilnica asupra stocului de materiale si obiecte de inventar aflate in dotare;
  • mentine consumul zilnic al materialelor si informeaza coordonatorul despre situatia acestuia;
  • prezinta pana in data de 20 ale fiecarei luni necesarul de materiale pentru luna respectiva;
  • intocmeste situatii statistice, la solicitarea coordonatorului necesare in clinica pentru diferite situatii;
  • efectueaza programari pentru consultatii, controale, investigatii clinice si paraclinice la recomandarea medicului.

La MedLife suntem mereu cu un pas inainte, fapt ce ne-a clasat ca lider al serviciilor medicale private din Romania. Sanatatea este pasiunea si profesia noastra si ne dorim imbunatatirea calitatii vietii fiecarui pacient ce ne trece pragul. Ne dedicam toate resursele pentru a asigura servicii medicale profesioniste, la cele mai inalte standarde, bazate pe un suport tehnologic de ultima generatie in condiitii impecabile de confort si siguranta. Astfel, depunem eforturi permanente pentru a raspunde nevoilor clientilor nostri si asiguram constant calitatea si siguranta actului medical. Nu incetam sa inovam, sa cunoastem, sa investim in medici si in echipamente medicale, sa fim prezenti cat mai aproape de pacientii nostri din toata tara, pentru ca increderea lor este cea mai importanta resursa a activitatii MedLife.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024