Gratis

Asistent medical de laborator

SC Valcri Medical SRL

Candidatul Ideal

  • Diploma de Asistent Medical de Laborator sau echivalent.
  • Certificat de membru al Ordinului Asistentilor Medicali Generalisti,Moaselor si Asistentilor Medicali din Romania (OAMGMAMR).
  • Experienta anterioara intr-un laborator medical constituie avantaj.
  • Cunostinte solide de tehnici de laborator si utilizare a echipamentelor specifice.
  • Abilitati bune de comunicare si lucru in echipa.
  • Atentie la detalii si capacitate de a lucra intr-un mediu dinamic.

Descrierea jobului

Suntem in cautarea unui Asistent Medical de Laborator dedicat si profesionist pentru a se alatura echipei noastre dinamice.

Responsabilitati: ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀
  • Colectarea si procesarea probelor biologice (sange,urina,etc.).
  • Efectuarea si interpretarea analizelor de laborator conform procedurilor standardizate.
  • Asigurarea calitatii si acuratetei rezultatelor de laborator.
  • Intretinerea si calibrarea echipamentelor de laborator.
  • Respectarea normelor de siguranta si igiena in laborator.
  • Colaborarea cu medicii si ceilalti membri ai echipei medicale pentru un diagnostic corect.
Beneficii:
  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Mediu de lucru placut
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala

Descrierea companiei

Laborator de analize medicale.
Publicat 29 Mai 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 28 Iun. 2024