Gratis

Asistent Manager

Draupnir S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare
  • Experienta anterioara intr-un rol administrativ sau de asistenta manageriala constituie avantaj.
  • Capacitatea de a utiliza eficient CRM si alte software-uri de office (word, excel, powerpoint).
  • Abilitati de comunicare si colaborare puternice.
  • Abilitati excelente de organizare si atentie la detalii.
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan, prioritizand eficient.

Descrierea jobului

Cautam ASISTENT MANAGER care sa ne ajute sa crestem capacitatile de consultanta asigurand suport vital echipei noastre de conducere.
Vei lucra impreuna cu Directorul Departamentului de Vanzari si Directorul Operational (COO), respectiv cu (CFO), crescand eficienta acestora in activitatea lor.

Pe post vei avea un set de responsabilitati pe care sa realizezi, aferente rolului pe care vei avea:
  • Suport continuu in CRM
  • Actualizarea si intretinerea bazei de date a clientilor in CRM, asigurandu-se ca toate informatiile sunt actuale si corecte
  • Suport in analiza datelor de vanzari si implementarea strategiilor de vanzari si marketing.
  • Preluarea din sarcini de comunicare de la CSO prin email
  • Urmarire termene, salvare si arhivare documente specifice clientului
  • Elaborarea si urmarirea ofertelor comerciale
  • Asistenta in pregatirea de materiale pentru campanii de marketing si vanzari.
  • Pregatirea materialelor de vanzari si organizarea intalnirilor de vanzari
  • Suport / relatii clienti (telefonic si email)
  • Urmarirea procesului de contractare (completare documente specifice, baze de date si arhivare)
  • Intocmire procese verbale (completare documente specifice, baze de date si arhivare) sub coordonarea managerilor de proiect
  • Emiterea facturilor (completeaza in sistem (FGO) informatiile necesare pentru facturare, transmiterea facturilor catre clienti, arhivare)
  • Transmiterea saptamanala (in fiecare vineri pana la ora 16:00) catre CFO a actelor contabile (facturi, bonuri fiscale etc.) scanate.
  • Asambleaza saptamanal, in fiecare vineri, dosarul cu documentele financiare pentru contabilitate
  • Asistarea in procesele HR, cum ar fi organizarea dosarelor angajatilor, programarea interviurilor sau administrarea documentatiei pentru noi angajati
  • Suport operational echipei in activitati administrative.

Transmite CV-ul tau pe adresa de email: office@draupnir.ro, impreuna cu o scrisoare motivationala in care descrii modul in care indeplinesti cerintele noastre, respectiv cum vei indeplini responsabilitatile stabilite.
In maximum 2 zile lucratoare vei primi raspuns daca te califici pentru un prim interviu scurt, de 10 minute, in care sa ne cunoastem. Daca si acolo ne placem, vei putea participa la un test de aptitudini pentru care vei primi informatiile pe email, iar dupa evaluarea testului tau, in functie de rezultat, vom avea o intalnire mai lunga sa vedem daca suntem cu adevarat potriviti. Iar daca toate lucrurile sunt bune, si noi putem sa sustinem nevoile tale financiar vom intra in perioada de proba de 3 luni.

Descrierea companiei

Viziune si misiunea noastra:
Vrem ca In urmatorii 10 ani sa acordam consultanta excelenta clientilor nostri pentru a putea imbunatatii nivelul de trai in Romania contribuind in mod semnificativ la dezvoltarea sectorului IMM si UAT-urile.
Cum vom masura succesul misiunii noastre:
• Vom consulta si vom dezvolta cu succes 1000 clienti in urmatorii 10 ani.
• Vom depune in termen toate (100%) proiectele la care participam.
• Vom aduce beneficii in valoare de 300 milioane de euro pentru clientii nostri.
• Vom incheia parteneriate cu 3 universitati si asociatii profesionale pentru cresterea generatiilor viitoare de consultanti.

Suntem o companie de consultanta in afaceri care se specializeaza pe atragerea de fonduri nerambursabile (Europene sau alt tip de finantari), pe management de proiect si consultanta in afaceri incepand de la startup-uri pana la firme mari, din birourile noastre din Mun. Targu Mures si Mun. Miercurea Ciuc.
Sprijinim dezvoltarea atat a sectorului IMM cat si Autoritatilor Publice Locale.

In doar 4 ani am reusit sa realizam o crestere considerabila a echipei de la 2 consultanti la 8, respectiv cu proiecte de succes in mai multe industrii – agricultura, industria productiva, industria alimentara, industrii creative, IT, constructii – gestionand proiecte cu o valoare de peste 25 de milioane de euro, lucrand la proiecte mici de 30-50k de mii de euro si proiecte maricele de 1-3 milioane de euro.

​ In compania noastra avem 3 valori principale dupa care ne ghidam, Aceste valori sunt reflectate in deciziile noastre, in responsabilitati si in modul in care facem business:
Corectitudine - Apreciem clientela care manifesta respect si intelegere, chiar daca acest lucru inseamna ca uneori trebuie sa facem alegeri care nu sunt in favoarea profitului imediat. Ne angajam sa fim sinceri si transparenti cu clientii nostri, chiar daca aceasta poate insemna ca unii dintre ei pot decide sa nu mai colaboreze cu noi.
Punctualitate - Ne straduim sa respectam termenele limita stabilite, chiar daca acest lucru necesita efort suplimentar din partea noastra.
Dezvoltare continua- Investim in mod constant in dezvoltarea profesionala a angajatilor nostri, pentru a ne asigura ca suntem mereu la curent cu cele mai recente cunostinte si tehnici din domeniul nostru, chiar daca acest lucru poate implica costuri suplimentare si poate necesita ajustari in echipa.

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024