Gratis

Asistent Manager

RASIROM RA

Candidatul Ideal

Studii medii sau superioare
Experienţă relevantă pe o pozitie similara
Cunostinte registratura – secretariat
Cunostinte limba engleza-nivel mediu
Cunostinte avansate pachet MS Office
Excelente abilități de comunicare, relaţionare
Conduita eleganta
Atitudine pozitiva
Capacitate de organizare
Orientare către client
Atentie la detalii si atentie distributiva
Seriozitate, dinamism, meticulozitate și adaptabilitate
Comportament etic

Descrierea jobului

Sortează și înregistrează corespondența primită în registrul de intrări-ieșiri;
Răspunde la telefonul-centrală din secretariat și asigură legăturile telefonice cu departamentele companiei;
Preia și direcționează apelurile telefonice, iar dacă persoana solicitată este ocupată / lipsește, preia eventualele mesaje și le transmite ulterior sau direcționează apelul către persoanele care ar putea să cunoască problema;
Primește persoanele din extern (clienți, parteneri de afaceri etc.), îi informează pe cei interesați despre sosirea acestora după care conduce vizitatorii în sălile de întâlnire, asigurând protocolul aferent;
Menține evidența primirii tuturor documentelor, se ocupă de copierea și înregistrarea lor (conținutul mesajului, număr, data), îndosarierea lor în bibliorafturi (Primite, Trimise);
Răspunde de păstrarea și utilizarea în conditii legale a ștampilelor instituției;
Completează borderourile, plicurile trimise recomandat, AWB-uri (prin curierat rapid sau poștă), completează adresele pe plicuri, împachetează coletele, înregistrează plicurile trimise;
Programează sălile pentru întâlniri și audientele către managementul instituției;
Participa la sedintele de management si intocmeste procesul verbal;
Răspunde, potrivit dispozitilor legale, de corectitudinea și exactitatea datelor, informațiilor, măsurilor și sancțiunilor stipulate în documentele întocmite;
Achiziționează documente tipizate pentru uz intern, pentru activitatea departamanentului;
Semnalează conducerii orice probleme deosebite legate de activitatea acesteia.

Functionăm sub coordonarea Serviciului Român de Informaţii si suntem integratori de soluţii de Securitate fizică şi informatică.
Principalele noastre obiective sunt securizarea cibernetică şi fizică a infrastructurilor critice naţionale şi europene, precum şi asigurarea obiectivelor naţionale de interes strategic.
Suntem o echipă de profesionisti de elită, capabili să facă faţă oricăror provocări din domeniul nostru de activitate.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024