Gratis

Asistent Manager - Departament Fotovoltaice

INTERHEAT SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un Asistent Manager (f/m) dedicat și organizat pentru a se alătura departamentului nostru de sisteme fotovoltaice. Acesta va oferi suport administrativ și operațional echipei noastre și va contribui la succesul proiectelor derulate de companie.

Aptitudini:
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală;
  • Abilități de planificare și organizare a proiectelor;
  • Capacitatea de a redacta rapoarte și prezentări clare și concise.
  • Abilități de negociere și rezolvare a conflictelor.
  • Atitudine proactiva si orientata catre detalii;
  • Dorința de a învăța și de a se adapta la noi tehnologii și procese
  • Capacitatea de a lucra in echipa si de a colabora eficient cu divese departamente.
Pregatire:
  • Studii medii/ superioare (de preferinta tehnice sau economice)
  • Cunostinte si experienta de lucru cu MS Office ( Excel, Word)

Experienta:
  • Cunoasterea si gestionarea proiectelor derulate prin Programe de finantare (Energie Verde) – constituie un avantaj
  • Experiență anterioară în roluri similare, preferabil în domeniul energiei regenerabile sau al construcțiilor.

Descrierea jobului

  • Asistarea în asigurarea conformității proiectelor cu reglementările și standardele locale;
  • Menținerea actualizată a documentației legale și a certificărilor necesare ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀pentru proiectele fotovoltaice.
  • Organizarea și menținerea documentelor și fișierelor departamentului;
  • Pregătirea rapoartelor periodice și a prezentărilor pentru management;
  • Asistarea în elaborarea documentației pentru proiecte și a rapoartelor de progres;
  • Comunicarea cu clienții pentru a răspunde la întrebări și a furniza informații despre proiectele în derulare;
  • Gestionarea feedback-ului și soluționarea problemelor apărute în timpul implementării proiectelor;
  • Redactare si transmitere notificari parteneri;
  • Intocmire oferte comerciale;
  • Gestionare contracte parteneri si proiecte in lucru;
  • Actualizarea bazei de date in cadrul aplicatiei de tip CRM
  • Pastreaza legatura cu autoritatile, beneficiarii si coordonatorii tehnici in vederea intocmirii, actualizarii si urmaririi documentatiei necesare pana la decontarea contractelor.
  • Colaborarea cu alte departamente pentru a asigura integrarea eficientă a proceselor de lucru.
Se ofera mediu de lucru dinamic si captivant ce vine la pachet cu multiple beneficii financiare si oportunitatea de dezvoltare personala si profesionala.

Alătură-te echipei noastre și contribuie la un viitor mai verde și mai sustenabil!

INTER HEAT SRL este o firmă românească în domeniul instalațiilor si sistemelor fotovoltaice, înființată în noiembrie 2012.
Fiecare client Inter Heat, indiferent de dimensiune, primește același nivel ridicat de profesionalism pentru sistemele și soluțiile pe care le oferim. Deși ne-am extins de-a lungul anilor și intenționăm să continuăm creșterea strategică, realizăm că succesul nostru se bazează pe angajamentul de a avea relații pe termen lung, reciproc avantajoase cu clienții noștri.

Dorim să continuăm să extindem serviciile atât pentru clienții noi, cât și pentru cei existenți bazandu-ne pe echipa noastra dinamica si implicata.
Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 20 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024