Gratis

Asistent Manager de Flota

WLC EXPERT SERVICES SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un profesionist dedicat și pasionat de industria auto, care să fie gata să se alăture echipei noastre în calitate de Asistent Manager de Flotă. Candidatul ideal va îndeplini următoarele criterii:

Experiență și Cunoștințe: Experiența anterioară în industria auto este un avantaj, însă nu este esențială. Candidatul ar trebui să aibă o înțelegere solidă a funcționării automobilelor și a proceselor implicate în gestionarea unei flote de vehicule. Cunoașterea sistemelor de gestionare a flotei și a aplicațiilor CRM este apreciată.

Aptitudini Tehnice: Abilități bune de gestionare a documentelor și a evidențelor, cu atenție la detalii și capacitatea de a menține ordinea și integritatea acestora. Capacitatea de a naviga eficient în sisteme informatice și aplicații software specifice domeniului este esențială.

Competențe Organizaționale: Candidatul ar trebui să fie organizat, capabil să prioritizeze sarcinile și să lucreze eficient sub presiune. Abilitățile excelente de planificare și coordonare sunt esențiale pentru a asigura funcționarea optimă a întregului parc auto.

Abilități de Comunicare: Capacitatea de a comunica eficient, atât în scris, cât și verbal, este esențială pentru interacțiunea cu furnizorii, colegii și alte departamente ale companiei. Candidatul ar trebui să fie clar și concis în comunicare și să fie capabil să gestioneze eficient relațiile interpersonale.

Atitudine Proactivă: Candidatul ar trebui să fie proactiv în abordarea problemelor și să fie orientat către soluții. Capacitatea de a anticipa nevoile și de a interveni în mod prompt și eficient este esențială pentru succesul în acest rol.

Permis de Conducere și Experiență: Este necesar să dețină un permis de conducere valabil, cu minimum 1 an de experiență fără incidente. Capacitatea de a conduce și de a gestiona transportul automobilelor la diverse locații este crucială.

Atitudine și Energie: Candidatul ar trebui să fie un jucător de echipă entuziast, energic și motivat, cu o atitudine pozitivă și orientată către rezultate. Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și schimbător este esențială.

Responsabilitate și Dedicație: Candidatul ar trebui să fie responsabil, de încredere și dedicat, având capacitatea de a se angaja pe termen lung în dezvoltarea și succesul departamentului și al întregii companii.

Descrierea jobului

Responsabilități Principale:

Gestionarea Flotei Auto:

- Asigurarea că toate automobilele din flotă sunt întreținute și funcționează în mod ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂corespunzător.
- Coordonarea programelor de întreținere și revizii periodice pentru toate vehiculele.

Administrarea Documentelor și Asigurărilor:

- Gestionarea și actualizarea documentelor necesare pentru circulația legală a automobilelor.
- Încheierea polițelor de asigurare și achiziționarea vinietelor.

Gestionarea Stocurilor și a Achizițiilor:

- Menținerea unui stoc adecvat de piese de schimb și accesorii auto.
- Plasarea și urmărirea comenzilor către furnizori pentru achiziționarea de piese și accesorii necesare.

Coordonarea Transportului și a Livrărilor:

- Organizarea transportului automobilelor către și de la locațiile furnizorilor pentru revizii și service-uri.
- Asigurarea livrării eficiente a vehiculelor către clienți sau alte locații indicate.

Administrarea Financiară:

- Gestionarea facturilor de la furnizori și colaborarea strânsă cu departamentul financiar pentru procesarea plăților.
- Furnizarea documentelor justificative pentru cheltuieli și evidența corectă a costurilor.

Comunicare și Suport:

- Comunicarea eficientă cu furnizorii, clienții și alte departamente ale companiei.
- Oferirea suportului necesar agenților de livrare și altor membri ai echipei în probleme legate de flota auto.

Beneficii:

Oportunități de Dezvoltare Profesională: Acces la training-uri și programe de dezvoltare personală pentru a-ți îmbunătăți abilitățile și a avansa în carieră.

Pachet Salarial Competitiv: Salariu atractiv și pachet de beneficii incluzând asigurare medicală și alte beneficii suplimentare.

Mediu de Lucru Dinamic: Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și stimulativ, alături de o echipă dedicată și profesionistă.

Experiență în Industria Auto: Posibilitatea de a lucra într-un domeniu fascinant și în continuă evoluție, într-o companie renumită și respectată în industria auto.

Flexibilitate: Posibilitatea de a-ți gestiona și organiza timpul în funcție de nevoile personale și profesionale, într-un mediu care promovează echilibrul între viața personală și cea profesională.

www.wlc.ro este membra a grupului WLC cu sediul in Bucuresti, companie specializata in servicii auto integrate de rent a car, service auto, asistenta rutiera si vanzari auto. Am inregistrat o crestere rapida datorata dedicarii si corectitudinii cu care am tratat clientii de fiecare data. www.wlc.ro ofera servicii de inchirieri masini in Aeroportul Otopeni Bucuresti, Aeroportul Baneasa, orice locatie din Bucuresti si Romania, servicii de inchirieri masini pe termen lung(leasing operational) pentru companiile mici si mijlocii, servicii de transfer spre si de la Aeroport Bucuresti catre orice adresa, servicii de transfer in Bucuresti si in tara intre doua sau mai multe adrese, tururi ale Romaniei, avand o flota numeroasa dedicata atat turistilor cat si oamenilor de afaceri veniti in Romania. Economic sau lux, diesel sau benzina, mini sau SUV, noi le avem pe toate tocmai pentru a satisface gusturi variate, chiar si a celor mai exigenti clienti.
Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 12 Iun. 2024