Gratis

Asistent Logistica

RECYCLE INTERNATIONAL SRL

Candidatul Ideal

  • Permis auto categoria B;
  • Minim 2 ani experienta pe un post similar;
  • Studii: medii sau superioare, de preferinta in domeniul ethnic;
  • Cunostinte medii operare PC (pachetul Microsoft Office);
  • Capacitate de asumare a responsabilitatilor si de gestionare a problemelor concomitente, situatiilor de criza, finalizare a operatiilor in termenul stabilit;
  • Rezistenta la sarcini repetitive si stres;
  • Capacitate buna de relationare interumana, spirit de echipa;
  • Proactivitate, eficienta, orientare catre rezultate si eficientizarea muncii;
  • Eficienta folosirii masinilor, resurselor materiale, procentaj minimal de erori;Cunostinte mecanica auto, hidraulica, electrica auto.

Descrierea jobului

  • Verifica, instruieste, organizeaza si tine evidenta documentelor autovehiculelor parcului auto;
  • Intocmeste lunar un raport pentru intregul parc auto (utilizator, km lunari, consum de carburant, data expirare RCA, ITP, Casco, Leasing);
  • Transmite lunar raporari catre dir. Administrativ si dir. Economic;
  • Preda si primeste pe baza de proces verbal de receptie autovehiculele si utilajele in exploatarea conducatorilor auto/utilizatorilor;
  • Urmareste starea tehnica, modul de intretinere si exploatare a masinilor si tine legatura cu unitati Service pentru executare lucrari reparatie;
  • Comunica imediat orice neconformitate sau neregula aparuta in activitatea curenta;
  • Asigura fluxul de informatii dinspre si catre soferi;
  • Intocmeste si obtine toate actele necesare pentru circulatia legala pe drumurile publice: roviniete, asigurari;
  • Efectueaza formalitati de readiere /inmatriculare autovehicule;
  • Alte activitati administrative.
Job-ul presupune si activitate fizica.

SC RECYCLE INTERNATIONAL SRL, cu zece ani de experiență, are domeniul principal de activitate colectarea deșeurilor nepericuloase de la persoane fizice și de la cele juridice.
Din momentul înființării și până în prezent, SC RECYCLE INTERNATIONAL SRL a înregistrat o dezvoltare semnificativă în ceea ce privește activitatea societății, devenind un operator de încredere pe piața managementului deșeurilor nepericuloase reușind astfel să colecteze, să proceseze și să valorifice anual peste 60.000 tone de deșeuri. De asemenea, dezvoltarea societății a însemnat și o extindere la nivel național. Pe lângă sediul central din Bragadiru, avem puncte de lucru în tara la Iași, Cluj si Suceava prin care acoperim nordul, estul și vestul României. Pentru celelalte zone, avem colaboratori de încredere reușind astfel să acoperim întreaga țară.
Principalele obiective ale societății sunt reprezentate de colectarea, de procesarea și de valorificarea deșeurilor nepericuloase, punând la dispoziție sisteme integrate de management al deșeurilor și stabilind parteneriate durabile cu reprezentanții industriei de reciclare atât din țară, cât și din străinătate.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024