Gratis

Asistent Gestionar in Blocul Operator si ATI

Memorial Hospital Baneasa

Candidatul Ideal

Daca esti o persoana care a dobandit o experienta robusta in domeniul asistentei medicale, ai +3 ani experienta si valorifici etica, integritatea, esti activ/a, responsabil/a, ai o atitudine pozitiva, sociabila, organizata, perseverenta, orientata spre rezultat si doresti sa te alaturi echipei noastre de profesionisti cu vasta experienta, te invitam sa aplici pentru rolul de Asistent Gestionar în Blocul Operator și Anestezie-Terapie Intensivă in cadrul spitalului nostru.

Cerinte:
  • Diplomă de asistent medical;
  • Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile;
  • Experiență anterioară în gestionarea operațiunilor dintr-un bloc operator și/sau într-o secție de anestezie-terapie intensivă;
  • Cunostinţe si abilităţi bune de operare PC (pachet Ms Office: Excel);
  • Abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare, respectarea procedurilor și a practicilor;

Descrierea jobului

  • Monitorizeaza si raspunde de activitățile zilnice privind consumul de materiale, medicamente din Blocul Operator și Anestezie-Terapie Intensivă (bon de consum / foaie de condica pacient si bon de consum general);
  • Intocmeste la nevoie bonuri de consum / foi de condici pe pacient si bon de consum general;
  • Raspunde de gestiunile de materiale consumabile, materiale in comodat / custodie aflate in cele 2 departamente: Bloc Operator si ATI;
  • Asigura circuitul corect al materialelor, controleaza modul in care acestea sunt preluate din depozite, facand receptia produselor solicitate de asistentii sefi, din punct de vedere cantitativ si calitativ;
  • Asigura si raspunde de depozitarea, manipularea materialelor, conform instructiunilor de pe ambalaje.
  • Verifica permanent datele de valabilitate de pe ambalajul produselor; Informeaza asistentii sefi ai celor doua departamente cu privire la materialele care urmeaza sa expira;
  • Realizeaza inventarierea periodica a materialelor din dotarea Blocului operator si ATI, impreuna cu asistentii sefi de departamente;
  • Mentine o colaborare strânsă cu medicii, asistenții medicali și personalul Departamentului Achizitii, pentru eficientizarea activitatiilor de stock management.

Locatia: Spitalul Memorial, str. Gheorghe Ionescu Sisesti 8A, Bucuresti- Baneasa, in incinta Enayati Medical City.

Asteptam cu interes aplicatia ta!

Memorial Health Group este pionierul calității medicale şi una dintre cele mai cunoscute retele medicale din Turcia in special pentru tratamentele complexe oncologice si transplant. Prin achiziționarea integrală a Spitalul de Oncologie Monza – acum Spitalul Memorial – Grupul Memorial aduce experiența sa de peste 25 de ani din sectorul sănătății și în Romania, oferind anual servicii medicale pacienților internaționali din peste 167 de țări ale lumii.

Spitalul Memorial este al 12-lea spital al retelei, are o suprafata de 11.000 de metri patrati si se afla in incinta Enayati Medical City, singurul oras medical din Romania. Cu dotari de ultima generatie, infrastructura moderna si personal medical experimentat, Spitalul Memorial Baneasa ofera servicii medicale integrate si specialitati precum: chirurgie toracica, oncologie, chirugie ginecologica, chirurgie mamara, ortopedie si traumatologie, neurochirurgie, cardiologie, oncologie, radio-oncologie, chirurgie generala, medicina interna si multe altele si are in plan sa dezvolte noi departamente sub principiile si standardele calitatii internationale.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Mai 2024