Gratis

Asistent Educator Montessori

GRADINITA CREATIVE MINDS

Candidatul Ideal

Persoana deschisă, caldă și apropiată de copii, creativă, cu spirit de echipă, calmă, cu bune abilități de comunicare interpersonală, cu puternică motivație pentru munca cu copiii, care manifestă un interes permanent pentru perfecționare, serioasă, adaptabilă, cu capacitate de autocontrol, atitudine pozitivă, răbdare, viteză de reacție, flexibilă, iubitoare de copii, dedicată, ordonată, pasionată de interacțiunea cu copiii și de susținerea dezvoltării lor.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Cunoașterea și respectarea, în activitatea cu copiii, a regulilor și principiilor educaționale ale grădiniței
  • Întâmpinarea copiilor dimineața, preluarea obiectelor personale ale acestora și îngrijirea lor pe tot parcursul zilei
  • Supravegherea copiilor și oferirea suportului necesar la toaletă, masă, dormitor, în desfășurarea diferitelor activități (încălțat, îmbracat etc)
  • Însoțirea copiilor și supravegherea acestora la plimbare și la joacă în curte
  • Supravegherea somnului copiilor în dormitor
  • Participarea la activitățile zilnice, la activitățile de rutină și la educația copiilor
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, în funcție de calificări și implicare profesională
  • Condiții flexibile de lucru
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipa tânără, entuziastă, prietenoasă și posibilitatea de implicare activă în organizarea activităților.

Grădinița Creative Minds își propune să ajute, să ghideze și să susțină dezvoltarea armonioasă a fiecărui copil în parte. Respectăm individualitatea și nevoile copilului prin crearea unui mediu favorabil în care libertatea acestuia și limitele se împletesc armonios. Grădinița aplică pedagogia Montessori și are cadre formate în această metodă. Echipa este tânără, unită, entuziastă, prietenoasă și caldă.
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024