Gratis

Asistent Director Vanzari

Top Line Europa

Candidatul Ideal

Ca Asistent Director Vânzări, veți fi responsabil pentru furnizarea suportului administrativ și operațional necesar Departamentului de Vânzări, sub îndrumarea și supervizarea Directorului de Vânzări. Veți juca un rol crucial în asigurarea eficienței și succesului activităților de vânzări, contribuind la atingerea obiectivelor departamentului.

Descrierea jobului

Responsabilități Principale:

Asistență Administrativă: Furnizarea suportului administrativ necesar Directorului de Vânzări în gestionarea corespondenței, programării întâlnirilor și a altor activități administrative.

Gestionarea Documentelor: Gestionarea și organizarea documentelor și a altor materiale necesare departamentului, asigurându-se că sunt păstrate în mod ordonat și accesibile.

Coordonarea Comunicării Interne: Asigurarea unei comunicări eficiente între membrii echipei de vânzări și alte departamente din cadrul organizației.

Analiză și Raportare: Colectarea și analiza datelor de vânzări pentru a genera rapoarte periodice privind performanța departamentului și identificarea tendințelor relevante.

Suport în Planificarea și Implementarea Strategiilor de Vânzări: Asistarea Directorului de Vânzări în planificarea și implementarea strategiilor și inițiativelor de vânzări, asigurându-se că acestea sunt aliniate cu obiectivele organizației.

Relaționare cu Clienții: Menținerea relațiilor cu clienții existenți și potențiali, oferindu-le suport și asistență în rezolvarea problemelor sau întrebărilor legate de produsele sau serviciile oferite.

Participare la Întâlniri și Evenimente: Participarea la întâlniri, evenimente sau expoziții comerciale relevante pentru industria noastră, reprezentând compania și contribuind la promovarea și consolidarea relațiilor de afaceri.

Cerințe:

Experiență anterioară într-un rol similar sau în vânzări constituie un avantaj.
Abilități excelente de comunicare orală și scrisă.
Capacitatea de a lucra eficient sub presiune și de a gestiona multiple sarcini simultan.
Abilități de organizare și atenție la detalii.
Cunoștințe solide de operare a computerului și a programelor de birou (Microsoft Office, Excel, PowerPoint).
Grad ridicat de integritate și confidențialitate.

Avand o experienta de 27 ani, Top Line este lider pe piata din Romania in domeniul distributiei de aparatura si mobilier pentru saloanele de infrumusetare, precum si de branduri cosmetice profesionale de lux.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024