Gratis

Asistent Departament Financiar / Contabil junior

TED COOPERATION S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în domeniul economic ( preferabil specializare în contabilitate );
  • Experiența minim 1 an în domeniul financiar – contabil si HR;
  • Abilitați de comunicare si relaționare;
  • Atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza;
  • Experienta in gestiunea stocurilor prin aplicatiile Bitsoft: Breeze si Keep App;
  • Cunostințe de operare PC: Smartbill, MSOffice (Word, Excel - mediu);

Descrierea jobului

  • Colaborarea cu persoanele responsabile pentru receptionarea si verificarea documentelor contabile primare cat si documente aferente activitatii de HR;
  • Menține un sistem eficient al îndosarierii tuturor documentelor primite/ieșite in/din companie, asigurându-se că acestea sunt arhivate în ordine cronologică la nivel de departament (fizic si electronic);
  • Prelucreaza informatiile in sistemul de vanzari – Breeze, sistemul de gestiune – KeepApp, sistemul de facturare Smartbill;
  • Verifica activitatea financiara a punctului de lucru;
  • Inregistrarea facturilor de intrare - iesire;
  • Efectuarea operatiunilor in numerar sau banca, in lei si valuta;
  • Evidenta stocurilor de marfa;
  • Evidenta comenzilor pentru biroul operational;
  • Asigura suport pentru scanare, organizare documente, verificări si întocmire de situații si rapoarte, la solicitarea Directorului Financiar / Directorului General;
  • Inregistrarea tranzactiilor in Cashflow;
  • Intocmirea documente administrative (Autorizatii, SSM, SU, DSV, DSP);
  • Pastreaza confidentialitatea asupra informatiilor privitoare la activitatea societatii.

Beneficii:
  • Salariu motivant cu beneficii adiționale;
  • Locatie ultra moderna;
  • Atmosfera de lucru placuta;

Suntem o companie in plina dezvoltare si ne dorim un coleg/colega nou/noua, pentru pozitia de Asistent pentru Departamentul Financiar / Contabil junior.

Dacă sunteți o persoana pasionată de domeniul financiar, organizată si atentă la detalii, aceasta este o oportunitate excelentă de a vă dezvolta cariera într-un mediu profesionist si dinamic.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024